Verslas

2019.01.18 23:14

Populiarėja būsto paskolų pasirašymas internetu

Jonas Deveikis, LRT.lt 2019.01.18 23:14

Lietuvoje veikiančių užsienio bankų atstovai pastebi, kad vis daugiau gyventojų šalyje renkasi galimybę gauti būsto paskolą internetu. Prie šią paslaugą teikiančių SEB ir „Luminor“ bankų prisijungė ir „Swedbank“. 

Iki šiol būsto sutarties pasirašymui „Swedbank“ banke reikėdavo fiziškai atvykti į banko klientų aptarnavimo padalinį, tačiau nuo šiol tai bus galima padaryti internete, naudojantis mobiliuoju elektroniniu parašu ir el. tapatybės kortele. 

Privačių klientų tarnybos vadovas „Swedbank“ Pavelas Ladziato pastebėjo, kad internetu iki šiol buvo galima pateikti paraišką būsto paskolai gauti, o tokia galimybe 2018 metų pabaigoje naudojosi 65 proc. banko klientų (du kartus daugiau nei 2017 metais).

„Swedbank“ atstovo spaudai Sauliaus Abraškevičiaus teigimu, realus būsto pirkėjo dalyvavimas nuo šiol bus reikalingas atliekant tik du būsto įsigijimo žingsnius – pasirašant būsto pirkimo–pardavimo sutartį ir pas notarą ją patvirtinant.

Iki šiol, pateikti prašymą dėl būsto paskolos bei pasirašyti sutartį, Lietuvoje galėjo „Luminor“ ir SEB banko klientai

SEB banko mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius Vaidas Žagūnas portalui LRT.lt teigė, kad pastebimas vartotojų elgsenos pokytis: žmonės savo finansus nori tvarkyti internetu, tarp jų – gauti būsto paskolą neišeinant iš namų.