Verslas

2019.01.17 16:50

Žinia laukiantiems: pensijas Lietuvos gyventojams žadama išmokėti iki sausio 26 d.

ELTA 2019.01.17 16:50

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis patikino, kad didelė dalis pensininkų jau yra gavę pensijas, o negavę jų sulauks iki sausio 26 d.

„Kas liečia pavedimus į bankus, jie atlikti laiku. Kalbant apie išnešiojamas pensijas, tai praėjusiais metais įvyko pokyčiai, nes „Sodra“ yra įpareigota kas 3 metus pirkti išnešiojimo paslaugas. Svarbu tai, kad visos pensijos turi būti išnešiotos laiku pagal įstatymą nuo 10 iki 26 dienos“, – sakė L. Kukuraitis.

Pasak laikinojo „Sodros“ vadovo Ježy Miskio, pagrindiniai vėlavimai – Vilniuje ir Kaune. 

„Pusė pensijų gavėjų buvo pripratę gauti pensijas per pirmas tris dienas. Taip buvo, nes „Lietuvos paštas“, kuris prieš tai nešiojo pensijas, turėjo pajėgumus tą daryti. Dabartiniai rangovai turi iššūkį su grafikais. (...) Prašome visų pensininkų ramybės, pensijos tikrai bus išmokėtos iki 26 d. Išnešiota jau 60 proc. visų pensijų“, – patikino J. Miskis.

Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė patikino, kad šiuo metu yra tikslinami grafikai, o kitą mėnesį nesklandumų nebus. 

„Darome viską, kad kitą mėnesį viskas būtų laiku“, – pridūrė L. Kukuraitis.

Kaip ELTA jau rašė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis kreipėsi į socialinės apsaugos ir darbo ministrą Liną Kukuraitį bei „Sodros“ vadovus, kad šie užtikrintų, jog pensijos Lietuvos gyventojus pasiektų laiku bei gyventojams būtų atsakyta į kylančius klausimus. 

Pasak R. Karbauskio, tiek iš informacijos viešojoje erdvėje, tiek iš privačių asmenų kreipimųsi į Seimo narius matyti, kad ne visi senjorai gauna pensijas jiems įprastu laiku, kai kurie iš jų negali prisiskambinti į už pensijų išnešiojimą atsakingas įmones, ima nerimauti. 

„Suprantu, kad naujos įmonės po konkurso atsakingos už pensijų pristatymą ir Lietuvos paštas daugelyje vietovių daugiau neteikia pensijų išnešiojimo paslaugos. Tačiau turi būti užtikrinta, kad senjorus pensijos pasiektų laiku, o apie bet kokius vėlavimus būtų informuojama, visuomenei atsakoma į kylančius klausimus. Galiausiai turi būti užtikrinta, kad žmonės turėtų kur kreiptis dėl informacijos ir kad būtų užtikrintas bendravimas su nerimaujančiais žmonėmis“, – sako R. Karbauskis. 

Apie galimus pereinamojo laikotarpio nesklandumus su ministru L. Kukuraičiu ir „Sodros“ laikinuoju vadovu J, Miskiu frakcijos seniūnas kalbėjo dar ir praėjusių metų pabaigoje, atkreipdamas dėmesį, kad pensijos gyventojus pasiektų laiku ir pokyčiai vyktų sklandžiai. 

„Labai tikiuosi, kad tie nesklandumai artimiausiu metu bus pašalinti“, – sako Seimo narys R. Karbauskis.

Kaip informuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, mažesnes nei 238,45 euro išmokas gaunantys senatvės pensininkai, kurie yra įgiję minimalų ar ilgesnį stažą, vidutiniškai gaus po 20 eurų priemoką, tačiau kiekvienam asmeniui senatvės pensija didės individualiai. Tai palies apie 90 tūkst. senatvės pensininkų ir neįgaliųjų. Iš valstybės biudžeto šiam tikslui skirta 20 mln. eurų. Šalpos pensija pagyvenusiems asmenims po pertvarkos augs nuo 117 iki 132 eurų. Tai palies apie 5 tūkst. šalpos pensijos gavėjų. Iš biudžeto šalpos pensijų didinimui ketinama skirti 0,9 mln. eurų.