Verslas

2019.01.16 13:44

Lietuvos draudimas: būsto apsaugai gyventojai renkasi netinkamas priemones

LRT.lt 2019.01.16 13:44

Ekspertai teigia, kad savo būstą ilgesniam laikui Lietuvoje paliekantys gyventojai ne visada renkasi ekektyvius apsaugos būdus. Dažniausiai prašo būstą prižiūrėti kaimynų, įjungia signalizaciją arba viename iš kambarių palieka šviesą, rašoma „Lietuvos draudimo“ atliktame visuomenės nuomonės tyrime. 

„Lietuvos draudimo“ užsakymu atliktas tyrimas parodė, kad planuodami ilgesniam laikui palikti būstą, 50 proc. apklaustųjų pasikliauna kaimynais arba artimaisiais, kurie paprašomi prižiūrėti būstą. Profesionalių saugos tarnybų paslaugomis ir signalizacijos sistema naudojasi kas ketvirtas šalies gyventojas. Tuo metu apie 10 proc. apklaustųjų išvykdami palieka šviesą, tikėdamasis, kad tai atbaidys nekviestus svečius.

Tik 4–5 procentai apklaustųjų nurodė, jog saugodami turtą įsirengia stebėjimo kameras ir pasirūpina geromis spynomis.

Dar kelios dešimtys apklausos dalyvių sako, kad siekiant apsaugoti būstą, atitraukia ir vėl užtraukia užuolaidas, palieka įjungtą televizorių, muziką, nuolat atidarinėja ir uždarinėja langus.

„Lietuvos draudimo“ Gyventojų turto draudimo vadovo Andriaus Gimbicko nuomone, tokios pastangos saugoti savo turtą neužkerta kelio vagystėms.

„Prieš vagystę pasirinktas objektas yra stebimas, analizuojami gyventojų įpročiai ir judėjimas. Tad kambaryje paliktos šviesos triukas ar klaidinantis užrašas apie vaizdo kameras piktadarių neatgraso“, – teigė jis. 

Anot A. Gimbicko, gyventojai turėtų pasirūpinti kitomis apsaugos priemonėmis.

Reprezentatyvią Lietuvos gyventojų apklausą, kurios metu buvo siekta išsiaiškinti respondentų požiūrį į būsto saugumą, Lietuvos draudimo užsakymu atliko rinkos tyrimų bendrovė „Spinter“. Apklausoje dalyvavo 1012 respondentų iš visos šalies teritorijos.