Verslas

2019.01.15 14:54

Verslininkai ragina gerinti elektros tinklų kokybę

Irma Janauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.01.15 14:54

Elektros dingimas itin trumpam laikui – nepastebimas gyventojams, bet dėl jo kenčia įmonės. Pramonininkai skaičiuoja, kad įtampos svyravimai problemų pridaro iki 50 kartų per metus. Jautriausios vadinamiesiems elektros miktrotrūkiams – aukštąsias technologijas kuriančios įmonės, duomenų centrai, taip pat visa automatizuota pramonė.

Verslas valstybės institucijų prašo ieškoti, kaip kuo greičiau pagerinti elektros tinklą Lietuvoje. Jo kokybė rūpi ir potencialiems investuotojams.

Kainų komisija sako, kad pirmiausia reikia išsiaiškinti realų problemos mastą, o tada jau galvoti, kiek ir kur konkrečiai elektros tinklą gerinti, nes investavus, kur riekia ir kur nereikia, pabrangtų elektra visiems vartotojams, vadinasi, ir gyventojams.

„Visų pirma reikėtų įvertinti elektros tinklo kokybę ir identifikuoti tas vietas, kur būtent koncentruojasi pramonės įmonės, galbūt tai galėtų būti Laisvosios ekonominės zonos (LEZ) teritorijos. Ir tokiu atveju tas investicijų dydis būtų mažesnis, nes, norint turėti labai aukštos kokybės tinklą visoje Lietuvoje, tai būtų didžiulės investicijos, kurios siektų šimtais milijonų eurų. Ir tai nebūtų pasiekta ta ideali kokybė. Visos tos investicijos, jos vėliau atsidurtų tarife, dėl to mes ir sakome, kad turėtų būti rastas optimalus sprendimas“, – sako Kainų komisijos pirmininkė Inga Žilienė. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt