Naujienų srautas

Verslas2019.01.15 13:50

Prekybos karas ir „Brexitas“ pernai sulėtino Vokietijos ekonomikos augimą

ELTA 2019.01.15 13:50

Vokietijos ekonomika 2018 metais augo 1,5 proc., o tai buvo silpniausias plėtros tempas per penkerius metus ir aiškus sulėtėjimas nuo ankstesnių metų, rodo antradienį paskelbti preliminarūs Federalinio statistikos biuro duomenys, kuriuos pateikia „Reuters“.

Didžiausia Europos ekonomika susiduria su iššūkiais dėl „vėstančios“ pasaulio ekonomikos, JAV prezidento Donaldo Trumpo „Amerika pirmiausia“ (angl. „America First“) politikos sukeltų prekybos ginčų ir grėsmės, kad Didžioji Britanija kovą paliks Europos Sąjungą be susitarimo. 

„Vokietijos ekonomika augo devintus metus iš eilės, nors augimas ir prarado pagreitį“, – pažymėjo statistikos biuras, pridurdamas, kad plėtrą daugiausia lėmė vidaus paklausa, o namų ūkių vartojimas ir valstybės išlaidos per metus pakilo. 

Remiantis statistikos biuru, ekonomika veikiausiai nedaug plėtėsi ketvirtąjį 2018 metų ketvirtį, o tai reikštų, kad ji išvengė recesijos, apibūdinamos kaip du ar daugiau neigiamo augimo ketvirčiai iš eilės. 

„Reuters“ apklausti ekonomistai prognozavo, kad praėjusiais metais Vokietijos bendrasis vidaus produktas (BVP) stiebsis 1,5 proc. po 2,2 proc. plėtros 2017-aisiais.

Įvertinus kalendorinius veiksnius, augimas sulėtėjo iki 1,5 proc. nuo 2,5 proc. ankstesniais metais, informavo statistikos biuras. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi