Verslas

2019.01.15 07:34

Dėl streiko Vokietijos oro uostuose atšaukiama šimtai skrydžių

ELTA2019.01.15 07:34

Antradienį aštuoniuose Vokietijos oro uostuose bus atšaukta šimtai skrydžių, įskaitant ir Frankfurto kelionių centrą, nes apsaugos darbuotojai nutraukia darbą, gilėjant ginčui dėl atlyginimų.

Įtakinga Vokietijos profesinė sąjunga „Verdi“ pranešė, kad streikas vyks Frankfurto, Miuncheno, Hanoverio, Brėmeno, Hamburgo, Leipcigo, Dresdeno ir Erfurto oro uostuose.

Mažiausiai 220 tūkst. keleivių susidurs su skrydžių atšaukimais ir vėlavimais, informavo oro uostus vienijanti asociacija ADV. 

Frankfurto oro uosto operatorius „Fraport“, kuris atšaukė 570 iš 1 200 numatytų skrydžių, paragino keleivius nevykti į šį oro uostą streiko valandomis.

„Verdi“ ginčas su darbdaviais tęsiasi. Praėjusį pirmadienį streikai vyko Berlyno oro uostuose, o praėjusį ketvirtadienį - Štutgarte, Kelne-Bonoje ir Diuseldorfe.

Vokietijos vežėja „Lufthansa“ apkaltino „Verdi“ „nepriimtinai“ didinant įtampą.

ADV oro uostų asociacija streikų bangą pavadino „neatsakinga“. 

„Verdi“ atstovauja 23 tūkst. aviacijos apsaugos darbuotojų. Profesinė sąjunga siekia atlyginimų padidinimo iki 20 eurų (23 JAV dolerių) už valandą darbuotojams, atliekantiems keleivių, krovinių, personalo ir prekių patikrinimus visuose Vokietijos oro uostuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt