Naujienų srautas

Verslas2019.01.14 16:51

S. Skvernelis: inicijuojamos abiejų pusių konsultacijos dėl Lenkijos ribojimų kiaulienai

BNS 2019.01.14 16:51

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pirmadienį su Lenkijos premjeru Mateuszu Morowieckiu telefonu aptarė situaciją dėl pernai gruodį įvestų lietuviškos kiaulienos ir kiaulių importo draudimų. Anot premjero, inicijuojamos abiejų pusių konsultacijos.

„Sutarėme, kad problemą būtina spręsti iš esmės, inicijuojamos abiejų pusių konsultacijos bei derybinis procesas. Artimiausiu metu turėtų įvykti abiejų šalių žemės ūkio ministrų susitikimas, prireikus prisijungs ir tiesiogiai už sektorių atsakingų tarnybų vadovai“, – pranešime sakė S. Skvernelis.

Dvišalės prekybos gyvomis kiaulėmis reikalavimus bei sąlygas pirmadienį aptarė ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Darius Remeika, susitikęs su Lenkijos atsakingos institucijos vadovu, vyriausiuoju veterinarijos pareigūnu Pawelu Niemczuku.

Susitikimo metu pareigūnai aptarė abiejų šalių afrikinio kiaulių maro kontrolės ir prevencinių priemonių taikymą bei techninius prekybos kiaulėmis iš regionų, patekusių į antrąją maro zoną, reikalavimus. Abiejų šalių veterinarijos pareigūnai susitarė dėl techninių reikalavimų taikymo principų ir pasikeitimo informacija tarp Lietuvos ir Lenkijos, pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

Abiejų šalių žemės ūkio ministrų susitikimas turėtų įvykti šią savaitę Berlyne. Galutinį sprendimą dėl prekybos atnaujinimo turėtų priimti Lenkijos žemės ūkio ministras.

Pernai gruodį Lenkija uždraudė iš didžiosios Lietuvos dalies importuoti kiaulieną ir kiaules, kurios auginamos antroje afrikinio kiaulių maro zonoje – ten, kur yra kritusių nuo maro šernų. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi