Verslas

2019.01.13 20:50

JK bendrovės bijo „Bregzodo“ – rytų europiečių išvykimo

Likus kelioms dienoms iki istorinio balsavimo Didžiosios Britanijos parlamente dėl „Brexito“ susitarimo su Europos Sąjunga karštas darbymetis šalies sandėliuose – bendrovės kaupia atsargas, kad tiekimai nesutriktų, kai kovo 29 d. Jungtinė Karalystė turės palikti bloką.  Britanijos sandėlių asociacijai nerimas dėl „Brexito“ padarinių į naudą, bet vieno ir ji bijo – kad iš šalies pasitrauks daug iš Rytų Europos atvykusių darbuotojų, ir tai vadina nauju terminu – „Brexodu“.

Sandėlių darbuotojai turi vikriai suktis – chaotiško „Brexito“ baimė, jeigu parlamentas atmestų susitarimą dėl pasitraukimo sąlygų, verčia bendroves kaupti atsargas. Užsakymų daugiau, tad prekių sandėliai dirba 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę, krauna 13 metrų aukščio piramides, kuriose kosmetikos, maisto, kompiuterių ir jų detalių pakuotės.

„Mūsų sektoriui „Brexitas“ – gera naujiena, reikia daugiau mūsų paslaugų. Bėda tik ta, kad rinka jau suvaržyta“, – sakė Sandėlių asociacijos vadovas Peteris Wardas.

Bet lazda kaip visuomet turi du galus. Kritus svaro vertei išaugo degalų kaina, maža to – sektorius jau pajuto „Brexodo“ – rytų europiečių išvykimo padarinius. Darbininkai iš Rytų Europos sudarė trečdalį sektoriaus nekvalifikuotos darbo jėgos prieš „Brexito“ referendumą, dabar liko maždaug ketvirtadalis, nemažai imigrantų sugrįžo namo ar bando laimę kitoje šalyje.

„Mūsų sektorių ko gero labiausiai paveikė „Brexodo“ padariniai. Pastaruosius 15 metų daug rytų europiečių dirbo logistokoje, dabar – gerokai sumažėjo“, – pasakojo P. Wardas.

Sandėlių asociacija vienija  750 bendrovių. Vienas klientas pasiprašė dvigubai daugiau vietos savo prekėms, nes mano, kad bus sudėtinga po „Brexito“.

„Tiek dabar neaiškumų, gal ir galėčiau dar įsigyti 10 tūkst. kv. m plotą prekėms laikyti, bet jeigu „Brexito“ padariniai truks 3 ar 6 mėnesius, liksiu kvailio vietoje“, – sakė logistikos grupės NX direktorius Neilas Powellas.

Tad belieka atsidusti – įdomiais laikais gyvename, sako sektoriaus vadovai.