Verslas

2019.01.11 16:19

Griežtai perspėja: kietojo „Brexito“ suvaldyti neįmanoma

ELTA2019.01.11 16:19

Kietasis „Brexitas“ negali būti suvaldytas, jo tikrai niekam nereikia, o ekonominiai tokio pasitraukimo iš ES padariniai būtų žiaurūs, plačiai paplitę ir ilgalaikiai, teigia pagrindinės Didžiosios Britanijos verslo lobistų grupės, Britų pramonės konfederacijos, vadovė Carolyn Fairbairn.

C. Fairbairn savo kalba norėjo paraginti vyriausybę kuo greičiau parengti planus suvaldyti „Brexitą“ be sutarties ir apsaugoti darbo vietas tam atvejui, jei parlamentas antradienį atmes premjerės Theresos May siūlomą „Brexito“ susitarimą.

„Neapsigaukite, kietojo „Brexito“ suvaldyti neįmanoma“, – verslo atstovams Bristolyje sakė C. Fairbairn.

Pasak C. Fairbairn, Didžiosios Britanijos ekonomika gali susitraukti beveik 8 proc., o tai padarytų didžiulę skylę biudžete.

„Verslas susidurtų su didėjančiomis išlaidomis ir muitų tarifais. Mūsų uostuose vyrautų sumaištis, nutraukdama bendrovių tiekimo grandines. Be šių padarinių, nutrūktų prekybos sutartys su Japonija, Pietų Korėja ir Turkija“, – tikino ji.

Japonijos ministras pirmininkas Shinzo Abė ketvirtadienį, vizito Didžiojoje Britanijoje metu, teigė besitikintis, kad šalis išvengs pasitraukimo iš ES be jokios sutarties, kartu paremdamas Th. May siūlomą sutartį, likus vos kelioms dienoms iki lemtingo parlamento balsavimo.

Japonijos premjero teigimu, jo šalies verslas „labai džiaugėsi“ Th. May siūloma sutartimi.

C. Fairbairn sakė, esą vyriausybės darbas yra parengti veiksmo planą, jei parlamentas atmes premjerės siūlomą sutartį.

„Jei vyriausybei pavyks pasirinkti vieną „Brexito“ kelią, turime šansų pagaliau pralaužti ledus. Privalome sutaikyti nesutariančias bendruomenes ir atkurti investuotojų pasitikėjimą šalimi“, – vyriausybę imtis veiksmų ragino C. Fairbairn.

Be kita ko, C. Fairbairn kritiškai atsiliepė apie bandymus sugriežtinti imigraciją po „Brexito“: „Bet koks skubotas sprendimas apriboti jų (imigrantų) skaičių daro žalą ne tik verslui, bet ir visai šaliai“.

„Taigi mes – verslo atstovai – turime paaiškinti politikams apie užjūrio darbuotojų atsinešamus gebėjimus, inovacijas ir verslumą“, – verslo atstovams kalbėjo C. Fairbairn.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.