Verslas

2019.01.11 16:13

Frankfurto oro uostas ruošiasi milžiniškam streikui antradienį

ELTA 2019.01.11 16:13

Vokietijos lėktuvų keleiviai susidurs su milžiniška sumaištimi antradienį, kai apsaugos darbuotojai didžiausiame šalyje Frankfurto oro uoste streikuos dėl nepasitenkinimo atlyginimais.

Įtakinga Vokietijos „Verdi“ profsąjunga penktadienį pranešė, kad apsaugos darbuotojų streikas antradienį prasidės 2 val. nakties (3 val. nakties Lietuvos laiku) ir tęsis iki pat 20 val. vakaro (21 val. Lietuvos laiku).

Dėl šią savaitę vykusių apsaugos darbuotojų streikų Berlyne, Kelne, Diuseldorfe ir Štutgarte atšaukta per 800 skrydžių.

Nors antradienio streiko mastas dar nėra aiškus, Frankfurto oro uosto operatoriaus „Fraport“ atstovas įspėjo, kad streikas „smarkiai paveiks dešimtis tūkstančių keleivių“.

„Fraport“ paragino visus keleivius, kurių skrydžiai iš Frankfurto oro uosto yra numatyti streiko metu, neatvykti į oro uostą ir susisiekti su oro linijomis ar kelionių organizatoriais dėl platesnės informacijos.

Tuo tarpu streiką organizuojanti profsąjunga „Verdi“ perspėjo, kad prie antradienio „įspėjamojo streiko“ gali prisijungti daugiau oro uostų.

Profesinė sąjunga, atstovaujanti 23 tūkst. apsaugos darbuotojų visoje Vokietijoje, siekia atlyginimų padidinimo iki 20 eurų už valandą. Šiuo metu oro uostų apsaugos darbuotojų valandinio atlygio vidurkis Rytų Vokietijoje siekia 14 eurų, o šalies vakaruose ir sostinėje – 17 eurų.