Verslas

2019.01.11 15:41

Dėl buvusios sausros daržovės – kone dvigubai brangesnės

Ūkininkai skaičiuoja, kad dėl 2018 metų sausros daržovių ir bulvių derlius beveik trečdaliu mažesnis nei įprastai, tačiau už produkciją gauna nuo trečdaliu ar net ir dvigubai daugiau. Augintojai sako, kad lietuviškos produkcijos pakaks iki kovo. Daržovių ir bulvių Lietuvoje ieško ir kitų šalių pirkėjai, nes derlius mažesnis kone visoje Europoje.

Pasak ūkininko, pastaraisiais metais daržoves teko pardavinėti pigiai, vos padengiant gamybos išlaidas. Maždaug pusė produkcijos keliauja vietos pirkėjams, likusi – Latvijos, Estijos rinkoms.

„Yra nemažai užklausimų net iš Olandijos, Lenkijos, bandėme vežti į Bulgariją, Rumuniją. Apsisprendėme, kad geriau palikti daržoves vietos rinkai“, – sako Šiaulių rajono ūkininkas Linas Šateika.

Kito Šiaulių rajono ūkininko visas bulves  iš ūkio išsiveža užsienio pirkėjai. 

„Europoje bulvių trūksta jau seniai, kiek su tiekėjais bendraujame, prieš Naujuosius metus  baigė ir importuoja. Šiandien bulvių kaina 22 centai iš sandėlio“, – pasakoja Šiaulių rajono ūkininkas Edas Sasnauskas

Pagal leidinį „Agrorinka“, ir parduotuvėse  morkos, svogūnai, kopūstai beveik dvigubai brangesni nei prieš metus, bulvės, priklausomai nuo kokybės – penktadaliu.

Daržovių augintojų asociacijos direktorės teigimu, daržovių poreikis, augant eksportui, didėja. Tad turintieji galimybių, galėtų plėsti plotus ir pateikti daugiau produkcijos.

Plačiau apie tai – Salomėjos Pranaitienės, Ainos Mizgirdės ir Loretos Mačiulienės reportaže.