Verslas

2019.01.10 16:47

Mamos sunerimo: už vaikus pervesta mažiau pinigų, nei tikėtasi

Dalia Plikūnė, DELFI.lt2019.01.10 16:47

Socialiniame tinkle „Facebook“ pasirodė pranešimų iš nerimaujančių mamų, kurios tikėjosi jau sausį už vaiką gauti žadėtą 50 eurų išmoką, tačiau gavo tik 30 eurų. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ramina, kad vaiko pinigai mokami už praėjusį mėnesį, taigi šį mėnesį išmokamos išmokos už gruodį.

Seimas taip pat pritarė Seimo nario Justo Džiugelio pataisai, kad neįgalumą turintiems vaikams universali išmoka siektų 69,92 eurų, o gausios ar nepasiturinčios šeimos neįgaliam vaikui būtų mokama 20 eurų papildoma išmoka.

Vaiko pinigai mokami visiems vaikams nuo gimimo iki 18 metų. Išmoka vaikui gali būti mokama ir iki 21 metų, jeigu vaikas mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, įskaitant ir besimokančius profesinio mokymo įstaigose, jeigu į mokymąsi įtraukta bendrojo ugdymo programa.

Įstatyme taip pat įtvirtinama, kad jei 16 metų sulaukęs nepilnametis teismo tvarka pripažįstamas emancipuotu ar jeigu sudaro santuoką, tokiu atveju jis galėtų pats gauti išmoką vaikui. Pilnametis asmuo iki 21 metų amžiaus, kuris mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, irgi turi teisę pats gauti vaiko pinigus.

Universalūs vaiko pinigai buvo įtvirtinti nuo 2018 metų sausio ir pernai ji siekė 30 eurų.

Vaiko pinigai mokami už praėjusį mėnesį, tačiau tėvai gali susigrąžinti šią išmoką ne daugiau kaip už 12 praėjusių mėnesių nuo teisės į šią išmoką atsiradimo dienos. Tai reiškia, kad norint neprarasti vaiko pinigų nuo 2018 metų sausio mėnesio, prašymą skirti išmokas vaikui būtina pateikti ne vėliau kaip iki šių metų pabaigos.

Prašymus dėl vaiko pinigų tėvai gali teikti gyvenamosios savivaldybės administracijai arba internetu www.spis.lt.

Populiariausi