Verslas

2019.01.09 10:43

G. Surplys komunistinio Kinijos režimo grėsmės nesureikšmina: prasideda ta pačia raide kaip ir konfucionizmas

ELTA 2019.01.09 10:43

Kinija yra didžiulė galimybė Lietuvos žemės ūkio produktų eksportui, sako žemės ūkio ministras Giedrius Surplys. Kalbėdamas apie rizikas, kurios kyla prekiaujant su nedemokratiška Kinija, G. Surplys tikina, kad pasaulyje didžiausią gyventojų skaičių turinti valstybė vis tiek yra labai svarbi strateginė Lietuvos prekybos kryptis. 

G. Surplys pernelyg nesureikšmina fakto, kad Kiniją valdo viena komunistų partija. Pasak jo, tiek komunizmas, tiek konfucionizmas, dėl kurio, leidžia suprasti ministras, Kinija nėra ekspansionistinė, prasideda ta pačia raide. 

„Visada mėgstu pabrėžti, kad verslas, kaip ir bet kuri kita veikla, turi suvokti, kad egzistuoja rizikos, tarp jų ir politinės. Ir štai mūsų verslui renkantis Kiniją, suprantama, kad egzistuoja tam tikros rizikos“, – „Žinių radijui“ kalbėjo G. Surplys. Nepaisant to, pabrėžė jis, Kinija yra labai svarbi rinka Lietuvos žemės ūkio produktams. 

„Kinija besąlygiškai yra strateginė mūsų prekybos kryptis (...) tai yra milžiniška rinka, kuri, kaip sako jos (Kinijos. – ELTA) ministras, kaip sako jos prekybininkai, su kuriais aš buvau susitikęs, tikrai iš Lietuvos nesitiki, kad ji pamaitins Kiniją, tačiau laukia nišinių produktų, ir tai yra didžiulė galimybė“, – sakė žemės ūkio ministras. 

Žurnalisto paklaustas, ar prekiaujant su Kinija neiškils tokios pačios rizikos, kokios kilo prekiaujant su Rusija, ministras ėmė samprotauti apie konfucionizmo kultūros įtaką Kinijos politikai. 

„Kiek studijavau Kinijos užsienio politiką, pakankamai stipriai kultūra yra veikiama konfucionizmo vis dar, kuris nėra ekspansionistinis“, – kalbėjo G. Surplys. 

Žurnalistui patikslinus, kad Kiniją valdo komunistų partija, G. Surplys atsakė, jog tiek konfucionizmas, tiek ir komunizmas prasideda raide „K“.

„Vis tiek prasideda raide „K“. Tačiau ką norėjau pasakyti – politinė rizika egzistuoja, nereikia to slėpti ir tikrai po tokių susitikimų (susitikimų su Dalai Lama. – ELTA) kai kurios durys užsiveria. Bet tai yra normali politinė rizika, kurią tiek verslininkas, investuojantis Rusijoje, tiek investuojantis kažkur kitur, tiek Kinijoje, turi pasverti“, – apibendrino G. Surplys.