Verslas

2019.01.08 10:46

ŽŪM: perkėlus ministeriją į Kauną, per metus bus sutaupoma 200 tūkst. eurų

LRT.lt2019.01.08 10:46

Planuojama, kad kitąmet Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) ir jai pavaldžios įstaigos bus perkeltos ir dirbs Kaune. „Yra daug pavyzdžių, kai dalis valstybės ar administravimo funkcijų atliekama ne sostinėje. Pvz., ES institucijos veikia Strasbūre, Briuselyje, Liuksemburge. Vokietijoje, Švedijoje, Nyderlanduose ir kitose šalyse dalis svarbių valstybinių institucijų taip pat veikia ne sostinėse“, – komentavo ministras Giedrius Surplys.

Ministro teigimu, ŽŪM ir jai pavaldžių institucijų perkėlimas prisidės prie tolesnės Kauno regiono plėtros, sustiprins ryšius tarp dviejų didžiausių šalies miestų. Institucijos bus lengviau pasiekiamos socialiniams partneriams iš visos šalies, bus daugiau karjeros galimybių žemės ūkio kvalifikacijos specialistams.

Analizėje skaičiuojama, kad ministerijai reikės kone 2,5 karto mažesnio ploto patalpų. Jei dabar ji naudoja 9,1 tūkst. kv. m patalpas (30,77 kv. m vienam darbuotojui), tai Kaune jai bus reikalinga 3,9 tūkst. kv. m ploto (13,24 kv. m vienam darbuotojui) patalpų.

„Vien patalpų eksploatavimo, administravimo ir išlaikymo sąnaudos sumažės 2–3 kartus, o bendrai išlaidos sumažėtų apie 200 tūkst. Eur per metus. Taigi galima sakyti, kad ministerijos perkėlimas atsipirktų maždaug per 5–6 metus“, – skaičiavo ministras ir teigė tikintis, kad Kaune pavyks sukurti modernią, pavyzdinę XXI amžiaus ministeriją.

Jis patikino, kad dėl ministerijos perkėlimo detalių, būsimų darbo sąlygų ir toliau bus tariamasi su visais darbuotojais.

„Vertiname ministerijoje dirbančius profesionalus ir tikimės, kad šiais technologijų laikais, turint tokias susisiekimo galimybes, derinti asmeninį gyvenimą ir darbą dviejuose miestuose nėra toks didelis iššūkis kaip anksčiau. Tačiau suprantame, kad ne visiems tai bus priimtina. Nusprendusiems nevykti į Kauną užtikrinsime visas priklausančias garantijas“, – nurodė ministras.

Planuojama, kad jau kovo pabaigoje Kaune pradės veikti „veidrodinė“ ministerija su keliasdešimt darbuotojų.

Iki 2019 m. gruodžio turėtų būti įgyvendintos visos viešųjų pirkimų procedūros, rastos, išnuomotos ir darbui pritaikytos patalpos. Galutinai laikinojoje sostinėje ministerija įsikurtų 2020 m. pirmą ketvirtį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt