Naujienų srautas

Verslas2019.01.07 17:09

Prasidėjo JAV ir Kinijos prekybos derybos: Pekinas tikina nuoširdžiai siekiantis susitarimo

ELTA 2019.01.07 17:09

Kinija nuoširdžiai siekia dirbti su Jungtinėmis Valstijomis sprendžiant prekybos problemas, pareiškė šalies Užsienio reikalų ministerijos (URM) atstovas Lu Kangas, praneša „Reuters“.

Jungtinių Valstijų pareigūnai šią savaitę pirmą kartą nuo Donaldo Trumpo ir Xi Jinpingo gruodžio pradžioje sutartų prekybos karo paliaubų akis į akį susitiks su Pekino atstovais.

Sekmadienį D. Trumpas pareiškė, kad prekybos derybos su Kinija vyksta labai gerai, o Kinijos ekonomikos susilpnėjimas neva paskatino Pekiną siekti susitarimo.

Abi šalys sutarė palaikyti „pozityvų ir konstruktyvų dialogą“, padėsiantį išspręsti ekonominius ir prekybos nesutarimus pagal valstybių vadovų pasiektą susitarimą, sakė URM atstovas Lu Kangas.

„Nuo pat pradžių tikėjome, kad prekybos įtampa tarp Kinijos ir JAV neduoda naudos nė vienai šaliai ar pasaulio ekonomikai apskritai. Kinija nuoširdžiai siekia išspręsti dvišalės prekybos įtampą, remdamasi tarpusavio pagarba ir bendradarbiavimu“, – teigė jis.

„Kalbant apie Kinijos ekonomikos perspektyvas, šalies plėtra turi milžiniško potencialo ir yra neįtikėtinai tvirta“, – sakė Lu Kangas, pridurdamas: „Esame tikri dėl ilgalaikio Kinijos ekonomikos pagrindų stabilumo“.

Lu Kangas taip pat informavo žurnalistus, kad šalies viceprezidentas Wang Qishanas dalyvaus Pasaulio ekonomikos forume Davose, tačiau, pridūrė atstovas, kol kas nėra planų ten surengti Wang Qishano ir D. Trumpo susitikimo.

Pirmadienį taip pat prasidėjo prekybos derybos tarp JAV ir Kinijos delegacijų. JAV delegaciją, vedamą Jungtinių Valstijų prekybos atstovo Jeffrey Gerrisho, sudarė vicesekretoriai iš Žemės ūkio, Prekybos, Energetikos ir Iždo departamentų bei aukšti Baltųjų rūmų pareigūnai.

Pekino tarptautinio verslo ir ekonomikos universiteto profesorius, Kinijos prekybos ekspertas Tu Xinquanas, prieš prasidedant deryboms, „Reuters“ tikino manantis, kad derybose bus aptariamos techninės detalės, paliekant didžiausius nesutarimus aukštesnio rango pareigūnams.

„Kinijos ekonomika gerokai sulėtėjo, o Jungtinių Valstijų akcijų biržos susitraukė. Manau, kad abiem šalims reikia susitarimo“, – pridūrė Tu Xinquanas. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi