Verslas

2019.01.07 18:09

Paaiškėjo, kiek Lietuvai kainuos „vaučerių“ sistemos sukūrimas

Raminta Rakauskė, lrytas.lt2019.01.07 18:09

Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys pirmadienį susitiko su smulkiojo ir vidutinio verslo atstovais. Jie susitikime aptarė planuojamą maisto kuponų sistemą.

Po susitikimo G. Surplys atskleidė ir kainą, kiek tokios sistemos įdiegimas Lietuvai kainuos.

„Man buvo įdomu išgirsti, kaip čekių įgyvendinimo priemonę mato smulkaus ir vidutinio verslo atstovai. Perėjome per kritinius taškus, išgirdome pasiūlymus ir modifikuosime sistemą“, – sakė ministras.

Pasak jo, ministerijai reikia sugalvoti, kaip motyvuoti mažos parduotuvės savininką priimti ūkininkų produkciją ir ją pardavinėti bei kaip motyvuoti žmones ateiti į mažą parduotuvę užuot važiavus į prekybos centrą.

„Yra klausimų, kad verslininkams tai netaptų didele našta ir jiems nereiktų padaryti tokių darbų, kaip sistemų programavimas ir panašiai. Norime padaryti, kad viskas būtų automatizuota ir jiems nereiktų nieko programuoti“, – sakė G. Surplys.

Ministras atskleidė, kad „vaučerių“ sistemos sukūrimas Lietuvai kainuos apie 20 tūkst. eurų.

„Tai nedideli pinigai, bet tai reikia padaryti, kad ūkininkų neužkrautume didele administracine našta.

Taip pat jei sistema pasinaudotų visi, kurie augina vaikus iki šešerių metų amžiaus, o tokių vaikų Lietuvoje yra apie 200 tūkst., tai per metus kainuotų apie 14 mln. eurų“, – sakė ministras.

lrytas.lt primena, kad „vaučerius“ įsigyti galės tie žmonės, kurie augina ikimokyklinio amžiaus vaikus, o teisę parduoti produktus turės tie, kurie dalyvauja trumpojoje maisto tiekimo grandinėje.

„Nuolaida būtų galima pasinaudoti visoje Lietuvos teritorijoje. Asmeniui būtų skiriami 3 „vaučeriai“ per mėnesį. Vienas „vaučeris“ galiotų vieną mėnesį. Nuolaida sieks 20 proc.“ – apie naują sistemą anksčiau lrytas.lt sakė G. Surplys.

Ministras taip pat neslėpė, kad jei toks konkurencijos didinimas rinkoje pasiteisins, bus galvojama praplėsti lengvatos taikymą.

Taip pat jau kurį laiką veikia internetinis puslapis produktukainos.lt, kur gyventojai gali pasitikrinti ir palyginti, kiek prekybos tinkluose kainuoja vienas ar kitas maisto produktas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.