Verslas

2019.01.05 09:08

Viešai skelbiamos produktų kainos nesutampa su kainomis parduotuvėse

Vyriausybei paskelbus karą aukštoms kainoms, portale skelbiamos 20 labiausiai vartojamų produktų kainos penkiuose mažmeninės prekybos tinkluose. Prekybininkai teigia, kad tinklalapyje kainos aukštesnės nei prekybos centruose. Pirkėjai kainų lygintojus užvertė skundais, kad parduotuvėse produktai brangesni, nei skelbiama.    

LRT TELEVIZIJOS „Panoramos“ laidos žurnalistas Algirdas Igorius nusprendė pats palyginti kainas tinklalapyje kainos.lt su parduotuvėse esančiomis produktų kainomis. Jis rado kainų neatitikimų.

Parduotuvės „Norfa“ atstovas spaudai Darius Ryliškis teigia, jog iš 20 skelbiamų produktų kainų net aštuonių nesutapo su prekybos centro kainomis. 

„Būtų gerai, kad tos kainos būtų skelbiamos tikros, o ne išgalvotos. Tame puslapyje paskelbtos kainos yra gerokai aukštesnės negu yra iš tiesų. Yra klausimų dėl metodologijos tokių kainų skelbimo, nes skelbikai neskelbia nei gamintojo, nei maistinės vertės produkto, nei kokybės. Produktų kainos skelbiamos kaip vidutinė ligonių temperatūra ligoninėse“, – juokavo jis.

Prekybos tinklo „Rimi“ atstovė taip pat teigia, kad aptikta kainų neatitikimų. 

Tinklalapio rengėjai sako sulaukiantys pirkėjų skundų, kad, skirtingai nei teigia prekybininkai, parduotuvėse kainos didesnės nei skelbiama palyginime. Ypač dėl pieno kainų.

Tinklalapyje lyginamos penkių prekybos centrų 20 labiausiai vartojamų produktų. Tikslas sumažinti kainas. Tačiau pirkėjai to nesitiki.

Plačiau apie tai – Algirdo Igoriaus ir Jūratės Anilionytės.