Naujienų srautas

Verslas2019.01.04 14:46

Suomių „Finnair“ – saugiausia skrydžių bendrovė pasaulyje

ELTA 2019.01.04 14:46

Suomijos oro bendrovė „Finnair“ praėjusiais metais, anot ekspertų, buvo saugiausia oro kompanija pasaulyje. 

„Finnair“ nežymiai aplenkė „Scoot“ iš Singapūro ir „Norwegian Air Shuttle“. Tai rodo Hamburgo skrydžių saugumo biuro JACDEC ir aviacijos žurnalo „Aero International“ kasmet sudaromas saugumo reitingas. 

Metais anksčiau pirmoje vietoje buvusi Jungtinių Arabų Emyratų „Emirates“ smuko į ketvirtą poziciją, ispanų „Air Europa“ yra penkta. Paskutinėse vietose rikiuojasi aviakompanijos iš Rusijos, Etiopijos ir Indonezijos. Tyrimo metu buvo vertinama 100 oro bendrovių, kurių pervežimo pajėgumai yra didžiausi.

Apskritai skraidyti tampa vis saugiau, nors pernai pasaulyje aviakatastrofose žuvo 562 žmonės, rodo JACDEC analizė. Tai gerokai daugiau aukų nei 2017-aisiais, kai civilinė aviacija išvengė sunkių nelaimių ir žuvusiųjų buvo tik 40.

Vis dėlto ilgalaikė pozityvi tendencija yra vienareikšmiška: prieš 25 metus, kai aviacijos apimtys buvo perpus mažesnės nei šiandien, žuvusiųjų buvo dvigubai daugiau. Žvelgiant grynai statistiškai, skraidyti nuo tada tapo keturiskart saugiau. „Šimtaprocentinio saugumo nebus ir ateityje“, – sakė Janas Arwedas Richteris iš JACDEC. – Turint omenyje, kad pasaulyje kasmet lėktuvais skraido 4 mlrd. keleivių, oro transportas yra viena iš saugiausių transporto priemonių apskritai“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi