Verslas

2018.12.31 18:33

Apsispręsti dėl pensijos kaupimo bus galima iki birželio pabaigos

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.12.31 18:33

Nuo sausio 1 dienos įsigaliojus pensijų kaupimo pertvarkai nebeliks pervedimų iš „Sodros“ į privačius pensijų fondus. Gyventojai turės patys nuspręsti, ar toliau kaups būsimąją pensiją fonduose prisidėdami savo atlyginimo lėšomis. Taip pat bus suteikta galimybė per pusmetį atsisakyti kaupimo pensijų fonduose.

Nuo naujųjų suteikiama galimybė apsispręsti – kaupti pensijų fonduose, ar grįžti, o gal likti „Sodroje“. 

Apsispręsti bus galima iki kitų metų birželio 30 dienos. Kas nusprendė toliau kaupti pensijų fonduose, tai gali daryti ir toliau. Nusprendę grįžti į „Sodrą“, informavus kaupimo bendrovę, sukauptos lėšos bus pervedamos į „Sodrą“. Sustabdžius kaupimą fonde, sukauptą sumą jame galima palikti iki pensijos.  

Asmenys iki 40 metų bus savaime priskiriami kuriam nors pensijų fondui. Per pusmetį bus suteikta galimybė jį pakeisti, arba atsisakyti tokio kaupimo. Kam per 40 metų ir kaupė fonduose, juose liks ir toliau, kas nedalyvavo kaupiame, jokiam fondui priskiriami nebus, nebent patys nuspręstų kitaip.  

Po birželio 30 dienos atsisakyti dalyvavimo kaupimo fonduose galimybės nebus.

Keičiasi ir pats kaupimo modelis. Iš „Sodros“ lėšos į fondus pervedamos nebebus ir dėl to ateityje pensija nemažės. Kaupiantieji prisidės atskaitymais nuo atlyginimo.

Pensijų fonduose ir toliau bus galima lėšas kaupti trečioje pakopoje.

Gyventojams informaciją apie pakeitimus „Sodra“ išsiuntė elektroniniu paštu, kas negavo, ją gali rasti savo paskyroje Sodros duomenų bazėje.

Plačiau apie tai – Algirdo Igoriaus reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.