Verslas

2018.12.31 16:28

Dėmesio keliausiantiems sausį: „Ryanair“ darbuotojai streikuos 3 dienas

15min.lt2018.12.31 16:28

Dvi Airijos pigių skrydžių bendrovės „Ryanair“ darbuotojams atstovaujančios profesinės sąjungos Ispanijoje (USO ir „Sitcpla“) rengiasi streikui sausio pradžioje, jeigu nepavyks susitarti su bendrove dėl darbo apmokėjimo ir geresnių darbo sąlygų. Kol kas neaišku, kokie skrydžiai gali būti paveikti streiko. Iš Lietuvos „Ryanair“ skraidina į Barseloną, Alikantę, Madridą ir Maljorkos Palmą.

Prancūzijos portalas „20 Minutes“ rašo, kad darbuotojai rengiasi streikuoti sausio 8, 10 ir 13 dienomis po 24 valandas. Profesinės sąjungos primena įmonei, kad darbuotojai Ispanijoje turi dirbti pagal vietos darbo teisę, o ne Airijos įstatymus.

Profesinės sąjungos buvo pateikusios „Ryanair“ ultimatumą dėl geresnio darbo užmokesčio ir sąlygų, prašydamos į jį atsakyti iki gruodžio 21 dienos, tačiau to įmonė nepadarė.

Darbuotojai kaltina „Ryanair“ absurdišku ir vaikišku elgesiu, nepavykstant abiem šalims susitarti, tačiau taip pat tikina, kad įmonė dar turi laiko „pradėti vykdyti Ispanijos įstatymus“, rašo „The Daily Mail“.

Profesinės sąjungos tikina, kad „Ryanair“ nesilaikant Ispanijos įstatymų kasdien kenčia 1800 darbuotojų, nes jų darbo sąlygos yra prastesnės nei kitų ispanų.

Paskutiniojo streiko metu – rugsėjo 28 dieną – Ispanijos „Ryanair“ darbuotojų streikas paveikė 30 tūkst. keleivių, buvo atšaukta 250 skrydžių.

Tuo metu „Ryanair“ administracija tikino, kad streiko pasekmės buvo minimalios ir 92 proc. paslaugų buvo teikiamos kaip įprasta.

Dienomis, kai numatoma streikuoti, turi vykti skrydžiai ir iš Lietuvos.

Pavyzdžiui, kompanija 10 ir 13 dienomis turi skraidinti keleivius iš Vilniaus į Barseloną, 8 dieną numatomas skrydis iš Vilniaus į Madridą, iš Kauno į Alikantę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt