Naujienų srautas

Verslas2018.12.28 09:31

A. Kubilius: turime pasiekti nacionalinį susitarimą, kuris leistų resursus koncentruoti į perspektyvias sritis

ELTA 2018.12.28 09:31

Šie metai šalies ūkiui buvo neblogi, yra daug sveikos ekonomikos požymių, tačiau atsiranda ir tam tikrų perkaitimo ženklų, daugiausiai susijusių su darbo rinka, – darbuotojų efektyvumas nespėja su augančiais atlyginimais. Tai ateityje gali sukelti rimtų ilgalaikių problemų, mano vienas Seimo opozicijos atstovų Andrius Kubilius.

„Todėl kaistant ekonomikai ją dar labiau pakaitinti mažinant mokesčius, kaip tai padarė dabartinė vyriausybė, nėra labai protinga“, – penktadienį kalbėdamas „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“ sakė A. Kubilius.

Parlamentaro nuomone, siekiant išvengti ekonomikos perkaitimo, būtina daugiau dėmesio skirti produktyvumo augimui, – kad aukštųjų technologijų produkciją kuriančios ir gaminančios įmonėms sudarytų didesnę dalį šalies ekonomikoje. 

Pasak jo, Lietuva kai kur juda labai neblogai – tai biotechnologijos, lazerių gamyba. 

„Lietuva gana sparčiai augina raumenis vadinamųjų „blockchain“ (oficialiai apibrėžiama, kaip decentralizuota vieša transakcijų saugojimo sistema. – ELTA) technologijų srityje, ir net Vakarų spauda stebi, ką čia Lietuva daro su tais ypač naujoviškais bankiniais instrumentais. Ir tai yra gerai. Bet kitose srityje galėtume padaryti daugiau“, – sakė A. Kubilius. 

Jo manymu, itin svarbu nukreipti pastangas ir lėšas į kelias pagrindines sritis, kurios atneštų sėkmę Lietuvai ateityje. 

„Panašiai kaip Airijoje, mums reikėtų pasiekti nacionalinį susitarimą, kuris leistų resursus koncentruoti į tam tikras kelias sritis, nesiblaškyti. Mes net esame įregistravę įstatymo projektą dėl resursų koncentravimo keliose srityse“, – kalbėjo buvęs šalies premjeras.

Be to, A. Kubiliaus nuomone, reikia pasiekti susitarimą, kokių viešųjų paslaugų norime ir kiek lėšų galime tam skirti: „Jeigu norime paslaugų kaip Vakarų Europoje, maždaug tiek lėšų reikėtų ir planuoti viešajam sektoriui“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi