Verslas

2018.12.27 19:46

„Lietuvos energija“ plėtos vėjo jėgainių parką Mažeikių rajone

ELTA2018.12.27 19:46

Atsinaujinančios energijos išteklių plėtrą „Lietuvos energija“ įgyvendina ne tik įsigydama jau veikiančias vėjo elektrines, bet ir imdamasi naujų vėjo jėgainių parkų plėtojimo bei statybos. Valstybės kapitalo energetikos įmonių grupė ketvirtadienį sudarė sandorį dėl plėtojamo vėjo jėgainių parko projekto įsigijimo Lietuvoje. Tai jau antrasis žaliosios energetikos sandoris, įvykdytas per šį pusmetį.

Pagal pranešimą, 60 megavatų (MW) galios ir 20 vėjo jėgainių parko projektą kartu su jį plėtojančia įmone „VVP Investment“ „Lietuvos energija“ įsigijo iš fizinių ir juridinių asmenų grupės. Naujasis vėjo jėgainių parkas, kurį numatoma pastatyti Šiaurės vakarų Lietuvos dalyje, Mažeikių rajone, kitais metais dalyvaus atsinaujinančių energijos išteklių (AEI) skatinimo mechanizmo aukcione.

„Su kiekvienu nauju įsigijimu, gausindami žaliosios energijos portfelį, vis tvirčiau žengiame pokyčių lyderystės energetikos sektoriuje link. Šį kartą įsigijome projektą, paruoštą plyno lauko investicijoms. Planuojame organizuoti tolesnį projekto vystymą bei patys statyti vėjo jėgainių parką. Tai bus nauja, mūsų kompetencijas didinanti patirtis. Įdirbis Lietuvoje vėliau pasitarnaus grupės potencialo auginimui tarptautinėse rinkose“, – teigia „Lietuvos energijos“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Darius Maikštėnas.

Pasak D. Maikštėno, bendrovės strateginiai žaliosios generacijos plėtros planai dera kartu su visos valstybės energetikos sektoriaus vystymosi prioritetiniais tikslais plėtoti švarią ir klimato kaitai neigiamo poveikio nedarančią energetiką.

„Šiandien sudarytas sandoris yra dar vienas žingsnis, didinant „Lietuvos energijos“ valdomą atsinaujinančių energijos išteklių dalį. Grupės žaliosios energetikos gamybos pajėgumus iki 2020 m. planuojame išplėsti iki 400 megavatų“, – sako D. Maikštėnas.

Statistikos duomenimis, šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau kaip 20 vėjo jėgainių parkų, iš viso instaliuota 521 MW galios elektrinių. Per metus vėjo jėgainių parkuose Lietuvoje sugeneruojama virš 12 proc. šalies elektros energijos poreikio.

Nuosekliai įgyvendindama strategiją LE 2030, valstybės kapitalo įmonių grupė „Lietuvos energija“ siekia realaus pokyčio šalies energetikos sektoriuje. Vykdydama atsinaujinančių energijos išteklių plėtrą, „Lietuvos energija“ per ateinančius 12 metų investicijoms į išmaniąją energetiką ir žaliąją generaciją yra numačiusi skirti 6 milijardus eurų. Planuojama, kad pusė vertės, kurią sukurs „Lietuvos energijos“ grupė, bus uždirbta iš žaliosios energetikos, užsienio rinkose ir iš valstybės nereguliuojamų komercinių veiklų.     

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.