Naujienų srautas

Verslas2018.12.27 14:23

Vyriausybė atšaukė ekstremalią padėtį dėl sausros

BNS 2018.12.27 14:23

Vyriausybė ketvirtadienį oficialiai atšaukė ekstremalią situaciją visoje šalyje – ji buvo paskelbta dėl sausros padarinių žemės ūkiui.  

„Atsižvelgiant į oro sąlygas ir tai, kad atlikti visi galimi veiksmai šios ekstremalios situacijos suvaldymui, gruodžio 4 dieną vyriausybės ekstremalių situacijų komisija pritarė siūlymui dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos atšaukimo“, – skelbia Žemės ūkio ministerija. 

Ekstremali situacija dėl sausros šalyje buvo paskelbta liepos 4 dieną. Vyriausybė tokį sprendimą priėmė Hidrometeorologijos tarnybai daugiau nei 15-koje savivaldybių fiksavus stichinę sausrą – jose nelijo 30 dienų, dar dešimtyje buvo sausringas laikotarpis – nelijo 15 dienų. 16 savivaldybių pačios buvo paskelbusios ekstremalią padėtį.

Ekstremalios situacijos visoje šalyje paskelbimas leido Europos Sąjungos (ES) paramos gavusiems žemdirbiams išvengti sankcijų dėl neįvykdytų įsipareigojimų, jie taip pat galėjo pasinaudoti nenugalimos jėgos išimtimis sutartyse su partneriais.

Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys yra sakęs, kad dėl Lietuvą alinusios sausros ūkininkai patyrė apie 0,5 mlrd. eurų nuostolių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi