Naujienų srautas

Verslas2018.12.25 14:05

D. Trumpas: centrinis bankas – JAV ekonomikos „vienintelė problema“

BNS 2018.12.25 14:05

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį atnaujino puolimą prieš Federalinio rezervo sistemą (FRS) ir kaltino šią centrinio banko funkcijas atliekančią instituciją kurstant nuogąstavimus dėl šalies ekonomikos.

„Vienintelė mūsų ekonomikos problema yra „Fedas“ (FRS), – per „Twitter“ rašė D. Trumpas. – „Fedas“ – tarsi stiprus golfo žaidėjas, nesugebantis pelnyti taškų, nes neturi nuojautos – jis negali įvaryti kamuoliuko!“

Federalinio rezervo sistema teoriškai turėtų būti nepriklausoma nuo Baltųjų rūmų, bet D. Trumpas nepaiso šios takoskyros, nusivylęs, anot prezidento, prasta bazinių palūkanų normų valdymo politika.

Visą gyvenimą nekilnojamojo turto versle dirbęs D. Trumpas gyrė JAV ekonomikos pakilimą kaip vieną pagrindinių savo prezidentavimo pasiekimų.

Tačiau pastaruoju metu vertybinių popierių kainos patraukė žemyn, investuotojams vis labiau nerimaujant dėl neprognozuojamo D. Trumpo vadovavimo ir jo prekybos karo su Kinija.

D. Trumas tvirtino, kad FRS „nejaučia rinkos; jie nesupranta būtinų prekybos karų ar stipraus dolerio, arba netgi demokratų (inicijuoto federalinių įstaigų) uždarymo dėl sienų“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi