Naujienų srautas

Verslas2018.12.23 16:42

Dalis lietuvių didžiąsias šventes linkę praleisti ne namie, o kuriame nors Lietuvos kurorte

Lietuviai didžiąsias šventes linkę praleisti ne namie, o kuriame nors Lietuvos kurorte. Druskininkuose ir Birštone daugėja švenčių grįžusių emigrantų – Kūčių vakarienės buriamasi ne namuose. Verslininkai trina rankomis – viešbučiai, SPA centrai, restoranai kalėdiniam laikotarpiui ir Naujiesiems užsakyti beveik 100 procentų.

Roges ruošk vasarą – tokiu posakiu vadovaujasi dauguma kurortų svečių, šventes numatę praleisti ne namie. Iš anksto užsisakę ne tik nakvynę, SPA paslaugas, bet rezervavę vietas ir Kūčių vakarienei. Ji, pavyzdžiui, viešbutyje Birštono „Royal Spa Residence“ organizuojama jau trečius metus.

„Tendencijos yra tokios, kad kiekvienais metais svečių sulaukiame vis daugiau. Jeigu praeitais metais sulaukėme apie 80 svečių, tai šiemet tikimės virš šimto. Atvyksta pas mus žmonės, kurie neturi su kuo valgyti Kūčių vakarienės. Atvyksta emigrantai, kuriems labai patogu ir kurie yra išsibarstę po visą Lietuvą“, – sako viešbučio direktorius Rimantas Šimkevičius.

Grįžtančiųjų į Lietuvą pabūti per šventes kasmet gausėja: Birštone svečių lietuvių du trečdaliai visų turistų.

„Emigravę šeimos, jos yra pakankamai gausios ir tiesiog jau neturi to vadinamo gyvenamojo būsto Lietuvoje. Ir sutilpti į butelį vieną yra pakankamai sudėtinga“, – pasakoja Birštono turizmo informacijos centro direktorė Rūta Kapačinskaitė.

„Renginiuose, turbūt kaip lietuviškiausias kurortas, dominuos mūsų nacionaliniai kolektyvai, matysime ir kūrybines dirbtuves, ir dekoravimo momentus, ir Lietuvos dainų bei šokių ansamblį, Kauno miesto simfoninį orkestrą“, – supažindina Birštono kultūros centro direktorius Zigmas Vileikis.

Druskininkų savivaldybės nuotr.

Svečių stygiumi nesiskundžia ir Druskininkai. Juos čia traukia didžiausias Lietuvoje Kalėdinių eglučių parkas, įvairios pramogos.

„Pramogų aikštėje organizuosime kakavos popietes su Kalėdų Seneliu, artistais, pramogomis, dainomis, vandens pramogų parkas atidarys Kalėdų Senelio rezidenciją“, – atskleidžia Druskininkų kultūros centro direktorė Rima Viniarskaitė.

Kai kurie viešbučiai ir SPA centrai vietų jau neturi, nors kainos šventiniu laikotarpiu penktadaliu didesnės nei įprastai. Nakvynė privačiame sektoriuje gali kainuoti 30 eurų, o viešbutyje nuo 100 eurų.

O Naujametės nakties programos restoranuose ir kavinėse atsieis nuo 80 iki 180 eurų asmeniui.

Druskininkai naujametę naktį į Pramogų aikštę privilioja svečių iš aplinkinių miestų – čia vyksta diskoteka ir fejerverkai.

Plačiau – Rūtos Lankininkaitės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi