Naujienų srautas

Verslas2013.08.22 10:26

Laikinai užsienyje uždarbiaujančių nemažėja

LRT.lt 2013.08.22 10:26

Lietuvos statistikos departamentas praneša, kad pernai iš Lietuvos emigravo 41,1 tūkst. gyventojų, t. y. 12,8 tūkst. mažiau lyginant su 2011 metais. Laikinai uždarbiauti vykstančių lietuvių skaičiaus visgi nemažėja.

Lietuvos statistikos departamentas praneša, kad pernai iš Lietuvos emigravo 41,1 tūkst. gyventojų, t. y. 12,8 tūkst. mažiau lyginant su 2011 metais. Laikinai uždarbiauti vykstančių lietuvių skaičiaus visgi nemažėja.

„Užsienyje dirbusiems lietuviams padedame susigrąžinti mokesčius iš daugelio užsienio valstybių ir kelis pastaruosius metus matome, kad laikinai užsienyje uždarbiaujančių lietuvių skaičiaus augo. Jei 2011 metais šis augimas buvo šimtaprocentinis, tai 2012 ryškių augimo tendencijų nepastebėjome“, – teigia mokesčių grąžinimo bendrovės „RT Tax Lietuva“ direktorius Vaidas Paknys.

Oficialiais duomenimis pernai į Lietuvą grįžo 17,3 tūkst. Lietuvos Respublikos piliečių – tai ketvirtadaliu (3,3 tūkst.) daugiau negu 2011 m.

Mokesčių specialisto teigimu yra trys pagrindinės laikinai vykstančių uždarbiauti grupės. Pirmoji - tai jauni žmonės, išvykstantys užsidirbti konkrečiam pirkiniui, pavyzdžiui būstui ar automobiliui.  Antroji grupė – tai nenorintys atitrūkti ilgam laikui nuo savo artimųjų, daugeliu atvejų palikę Lietuvoje mažamečius vaikus. Na ir likusi dalis – studentai, vasaros sezono metu išvykstantys užsidirbti studijoms ir pragyvenimui Lietuvoje, rašoma „RT Tax Lietuva“ pranešime spaudai.

 „Šiuo metu valdžioje verda aršios diskusijos, kaip derėtų stabdyti aktyvią lietuvių emigraciją į užsienio šalis. Statistika graudi, net 75 procentų emigruojančių lietuvių ilgiau nei metus prieš išvykimą neturėjo darbo. Natūralu, kad nepasiekę labiau išsivysčiusių Europos Sąjungos šalių ekonominio lygio, negalime tikėtis, kad emigracijos rodikliai pradės ženkliai mažėti. Emigracijos reiškinio nereikėtų vertinti vien tik neigiamai, į Lietuvą grįžta didelės užsienyje uždirbtų pinigų sumos, o Lietuvos ekonominei situacijai tai tikrai nekenkia“, – sako Vaidas Paknys.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi