Verslas

2018.12.20 16:07

Kinija sausį žada daugiau prekybos derybų su JAV

ELTA2018.12.20 16:07

Kinija ir Jungtinės Valstijos surengs daugiau prekybos derybų sausį, ketvirtadienį pranešė Kinijos atstovai, pridurdami, kad derybose aptariami klausimai bus detaliai išnagrinėti, skelbia „Reuters“.

Prekybos ministerijos atstovas spaudai Gao Fengas išreiškė pasitikėjimą „sėkmingu gruodžio 1 d. Argentinoje pasiekto susitarimo tarp Donaldo Trumpo ir Xi Jinpingo įgyvendinimu“.

Gao Fengo teigimu, abi pusės glaudžiai bendradarbiavo nuo prezidentų susitikimo tiek techniniu, tiek ir politiniu lygiu. Kinijos atstovas tikino, kad viceministrai trečiadienį susitarė dėl tolesnių derybų sausį, kur bus aptarti prekybos balanso ir intelektinės nuosavybės teisių apsaugos klausimai.

„Abi pusės susitars dėl susitikimų ir telefoninių pokalbių, užtikrindamos valstybių vadovų susitarimo įgyvendinimą“, - reporteriams Pekine sakė Gao Fengas. Tačiau jis neatskleidė, kas dalyvaus artėjančiose derybose ar kur jos vyks.

Jungtinių Valstijų iždo sekretorius Stevenas Mnuchinas tikino, kad Kinija ir JAV planuoja surengti derybas sausį, kuriose tikimasi pasiekti konkrečių susitarimų dėl prekybos. Tačiau D. Trumpo administracija neatskleidė jokių planų surengti dar vieną prezidentų susitikimą.

Pasak Gao Fengo, prekybos tarp šalių potencialas yra didžiulis, todėl niekur nedingsta noras pasiekti sprendimą, naudingą visiems.   

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.