Verslas

2018.12.17 16:16

Susijungusios „Publicum” ir „Idea” parduotos grupei „Havas”

BNS2018.12.17 16:16

Į didžiausią Baltijos šalyse integruotos komunikacijos grupę susijungusių Lietuvos kapitalo „Publicum” ir Estijos kapitalo „Idea” įmonių kontroline akcininke tapo pasaulinės „Vivendi” grupės komunikacijos bendrovė „Havas”.

„Publicum” vadovas Ričardas Jarmalavičius BNS informavo, kad „Havas“ už neskelbiamą sumą pirmadienį įsigijo 51 proc. Estijos bendrovės „Baltic Media Holding“ (BMH), kuri nuo šiol valdo 20 Baltijos šalyse veikiančių „Publicum“ ir „Idea“ grupių įmonių akcijų. 

Metus trukęs BMH grupės formavimas taip pat baigtas pirmadienį, suderinus jį su konkurenciją prižiūrinčiomis institucijomis. R. Jarmalavičiaus teigimu, Lietuvoje su šiuo sandoriu dirbo advokatų kontoros „Sorainen“, „Cobalt“ bei „Motieka ir Audzevičius“.

Pasak R. Jarmalavičiaus, likusius 49 proc. BMH akcijų tiesiogiai ir netiesiogiai valdo buvę į šią grupę sujungtų įmonių akcininkai. Iš jų didžiausi paketai priklauso R. Jarmalavičiui ir „Idea” grupės vadovui Markui Eikneriui. Abu jie tęs aktyvią veiklą „Havas” grupės valdyboje ir stebėtojų taryboje, o R. Jarmalavičius ir toliau vadovaus ryšių su visuomene kompanijai „Publicum”.

Pasak „Havas Group” vadovo Šiaurės, Rytų ir Centrinei Europai Alberto Canteli, investicijos į komunikacijos grupę sustiprins visą „Havas” tinklą.

„Šis istorinis sandoris leis regione pasiekti geriausius rezultatus”, – pranešime spaudai sako A. Canteli.

BMH, kuri nuo šiol veiks naudodama „Havas“ ženklą, priklausančios bendrovės Baltijos šalyse teikia ryšių su visuomene, žiniasklaidos planavimo, reklamos kūrybos, skaitmeninės rinkodaros bei kitas komunikacijos paslaugas. Grupės įmonėse dirba per 250 specialistų, bendra jų apyvarta šiais metais viršys 50 mln. eurų.

R. Jarmalavičius pabrėžė, kad sandoris su „Havas” reiškia pasitikėjimą visos Baltijos šalių komunikacijos rinkos perspektyvomis.

„Havas” grupės Lietuvoje vadovo Šarūno Mikelevičiaus teigimu, naujoji grupė vadovausis visame pasauliniame tinkle galiojančiais vieningais standartais.

1835 metais Paryžiuje įkurtos „Havas” apyvarta pernai siekė 2,3 mlrd. eurų. Grupės įmonėse daugiau nei 100 šalių dirba per 20 tūkst. darbuotojų.

„Havas” priklauso pasaulinei korporacijai „Vivendi”, valdančiai „Universal Music Group”, „Canal+ Group”, „Gameloft” ir kitas turinio kūrimo, gamybos ir komunikacijos kompanijas 80 pasaulio šalių, kuriose dirba per 42 tūkst. darbuotojų. 

Korporacijos apyvarta 2017 metais viršijo 12,4 mlrd. eurų. „Vivendi” akcijos kotiruojamos Paryžiaus biržoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt