Naujienų srautas

Verslas2018.12.13 08:50

„Revolut” gavo banko licenciją: žada startuoti su vartojimo paskolomis

ELTA, LRT.lt 2018.12.13 08:50

Finansinių technologijų startuoliui „Revolut” gavus banko licenciją, žadama, kad jo vartotojai paskolas ateityje galės gauti patogesniu būdu, o palūkanos pasidėjusiems indėlius bus didesnės. 

„Planuojame iki metų vidurio paleisti bankines paslaugas, dabar kol kas styguojame visus procesus. Tai reikš, kad visų pirma Lietuvoje pradėsime priimti indėlius ir mokėti žymiai didesnes palūkanas nei dabartiniai, tradiciniai bankai. Kol kas negalime pasakyti tikslių skaičių, nes, kol paleisime, gali pasikeisti Europos centrinio banko palūkanų normos“, – Eltai sakė „Revolut“ verslo plėtros vadovas Andrius Bičeika. 

Jo teigimu, neplanuojama, kad bankas turės tradicinius skyrius, nes visas bankines paslaugas bus galima gauti naudojantis mobiliuoju telefonu. 

„Viena pirmųjų paslaugų – vartojamosios paskolos, tai nebus, tarkime, nekilnojamojo turto paskolos, kurios yra daug didesnės, nes mums patiems reikės išsigryninti modelį. Jei matysime didelį poreikį, gal pradėsime teikti ir NT įsigijimo paskolas. Bet šiuo momentu startuosime su mažesnėmis vartojamosiomis paskolomis. Norime padaryti, kad būtų radikaliai geriau nei tradiciniuose bankuose: tai patogumas ir vertė. Paskolų atveju tai bus mažesnės palūkanos paskolų nei banke, o indėlių atveju bus didesnės mokamos palūkanos“, – kalbėjo „Revolut“ verslo plėtros vadovas. 

Anot jo, kalbant apie patogumą turima omeny, kad procesai bus daug greitesni nei tradiciniuose bankuose. 

„Mes matome, kad jaunoji karta, atvira naujovėms, nebijanti pakeisti tradicinių bankų, bus pirmieji vartotojai“, – sakė A. Bičeika. 

Jo teigimu, „Revolut“ Lietuvoje gautą banko licenciją naudos vykdyti plėtrą visoje ES. 

„Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas sako, kad „Revolut“ gali padėti atkreipti dėmesį Lietuvą. „Nepaisant greito augimo ir stulbinančių rodiklių Lietuvos „fintech“ industrijai trūko vieno dalyko – pasaulinio garso prekės ženklo pripažinimo. „Revolut“, šiandien susiejęs savo ateities sėkmę su Lietuva, būtent ir yra tokio kalibro žaidėjas, padėsiantis atkreipti globalios „fintech“ industrijos dėmesį į mūsų šalį“, – žiniasklaidai išplatintame komentare teigia M. Katinas.

„Revolut“ įsikūrė 2015 metų liepą ir siūlo nemokamus tarptautinius pinigų pervedimus bei nemokamus atsiskaitymus visame pasaulyje taikant tik tarpbankinį mokestį. „Revolut“ sąskaitoje taip pat galima pirkti ir keisti kriptovaliutas. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi