Verslas

2018.12.11 08:38

Klientą išgąsdino „naujas“ mokestis: teko sumokėti už kiekvieną pavedimą užsienio valiuta

15min.lt2018.12.11 08:38

Jungtiniuose Arabų Emyratuose drąsiai kortele užsienio valiuta atsiskaitinėdavęs Valentas nustebo pamatęs banko sąskaitos išrašą – už kiekvieną pavedimą užsienio valiuta buvo taikomas papildomas 2,45 proc. mokestis kiekvienai operacijai. Tačiau bankas aiškina, kad mokestis nėra naujas, tiesiog anksčiau jis nebuvo atvaizduojamas banko išraše.

„Neseniai nagrinėdamas „Swedbank“ banko sąskaitos išrašą pastebėjau, kad toms operacijoms vykdomomis ne EUR valiuta atsirado papildomas mokestis – 2,45 proc. kiekvienai operacijai“, – sunerimęs 15min rašė skaitytojas Valentas.

Jis detaliau panagrinėjo savo atsiskaitymų istoriją ir jam pasirodė, kad tas mokestis atsirado tik šiais metais.

„Žinoma, čia viskas legalu, nes matyt kažkuriuo momentu sutikau su pasikeitusiomis sąlygomis. Tačiau esu įsitikinęs, kad dauguma žmonių apie tai nežino (padariau mini apklausą savo pažįstamų tarpe) ir atsiskaitydami internete („ebay“, viešbučiai ne EU, apsipirkimas Turkijoje ir pan.) sumoka nemažus mokesčius. Aš pats neseniai buvau Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir už visus pirkinius (viešbutis, transportas ir t.t. ) mokėjau „Swedbank“ kreditine kortele, tai mokesčių sumos įspūdingos“, – pasakojo Valentas.

Tačiau bankas pastebi, kad mokestis nėra naujas. Valentas ir anksčiau mokėjo tą patį mokestį, atsiskaitydamas banko kortele ne eurais, tačiau to veikiausiai vyras nesuprato.

„Swedbank“ atstovas spaudai Saulius Abraškevičius 15min paaiškino, kad pasikeitė mokesčių atvaizdavimo tvarka.

„Jokių pokyčių kainodaroje nebuvo, – tikino banko atstovas. – Tiesiog įsigaliojus PSD2 (Europos antroji mokėjimo paslaugų direktyva) direktyvai pagal naujus reikalavimus turime rodyti mokesčius operacijos detalėse.“

Pasak jo, banko išraše šis mokestis yra matomas nuo šių metų balandžio mėnesio.

„Iki tol mokestis buvo įskaičiuojamas į valiutos kursą. Apie šią tvarką klientams skelbiame savo banko tinklalapyje, kredito kortelių sutartyse“, – paaiškino banko atstovas.

Šis mokestis – ne naujiena. Paprastai užsienyje atrodo palanku atsiskaitant kortele rinktis vietos valiutą, o ne eurus, mat ekrane užsidega mažesnė suma už tą, kurią reikėtų sumokėti pasirinkus atsiskaitymą eurais.

Kaip anksčiau 15min yra aiškinęs „Swedbank“, kai mokėjimas atliekamas vietos valiuta, yra taikomas to banko, kuris išleido kortelę, valiutos konvertavimo kursas. Šis kursas klientui visada yra žinomas ir jis nekinta.

Jeigu klientas pasirenka mokėjimą atlikti eurais, konvertavimą atlieka prekybininką aptarnaujantis bankas. Tokiu atveju valiutos konvertavimo mokestį nustato prekybininkas kartu su jį aptarnaujančiu banku. Kai kuriais atvejais šis mokestis gali siekti apie 5 proc., aiškino bankas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.