Verslas

2018.12.10 20:55

N. Mačiulis apie mokytojų reikalavimus: sudėtinga dabar užsiimti finansų alchemija

Tikrai sudėtinga užduotis užsiimti kažkokia finansų alchemija ir per savaitę mokytojams atrasti šimtus milijonų eurų, LRT laidoje „Laba diena, Lietuva“ kalbėjo vyriausiasis „Swedbanko“ ekonomistas Nerijus Mačiulis.

Seimas antradienį galutinai balsuos dėl 2019-ųjų biudžeto. Opozicija ragina jį stabdyti, nes nesusitarta su streikuojančiais mokytojais. Valdantieji apie stabdymą nė negalvoja. Toks, žingsnis, pasak jų, valstybėje sukeltų chaosą. 

Visgi N. Mačiulis nemano, kad kiltų chaosas. „Turbūt didesnis praradimas būtų tai, kad reikėtų gyventi pagal šių metų biudžetą, kuris yra gerokai kuklesnis nei suplanuotas 2019 metų biudžetas. Tai reiškia, kad vaiko pinigai nebūtų padidinti, senatvės pensijos nebūtų padidintos, viešojo sektoriaus atlyginimai taip pat nedidėtų“, – aiškino ekonomistas. 

Kalbant apie viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimus, pasak N. Mačiulio, papildomų lėšų, pavyzdžiui, mokytojų atlyginimams būtų galima rasti, bet jau nėra kada ir erdvės pakeitimams biudžete lieka mažai.

„Bet kalbėti apie tai, kad dabar kažkaip per savaitę galima užsiimti kažkokia finansų alchemija, perstumdyti skaičius ir sukurti šimtus milijonų tai tikrai sudėtinga užduotis“, – kalbėjo jis. 

Pasak ekonomisto, apie tokį finansų perskirstymą kalbėti reikia pradėti dar sausio mėnesį, o ne tuomet, kai iki biudžeto tvirtinimo lieka savaitė. 

Plačiau – įraše. 

Parengė Ineta Nedveckė.