Verslas

2018.12.10 13:15

Seimas linkęs sumažinti PVM mokestį spaudai

Ineta Nedveckė, LRT.lt2018.12.10 13:15

Seimas pirmadienį po svarstymo pritarė lengvatinio PVM spaudai suteikimui. Jei parlamentarai siūlymui pritars dar kartą, t. y. priėmimo stadijoje, spaudai bus taikomas 5 proc. PVM mokestis. Dabar jis siekia 9 proc.

Už balsavo 93, prieš – 1, susilaikė 8 parlamentarai. Seimas pritarė projektą svarstyti skubos tvarka, tad jis į plenarinių posėdžių salę grįš antradienį. 

Kaip kalbėjo Statys Tumėnas, PVM sumažinimas spaudai „būtų socialinės tiesos atstatymas“

Krizės metu kirtis spaudai buvo ypač skaudus: nemažai leidinių buvo uždaryti, žurnalistai buvo atleidžiami iš darbo, pabrango prenumerata, sustabdyta plėtra, suprastėjo kokybė.

Mykolas Majauskas kalbėjo suprantantis, kad žiniasklaidą remti reikia. Jis minėjo tokius atvejus, kai dėl brangstančių spausdinimo kaštų dažna žiniasklaidos priemonė savo leidinius spausdinasi Lenkijoje, kur mokesčiai spausdinimui yra nuliniai.

„Yra nemažai argumentų, kodėl reikia remti, o ypač – regioninę žiniasklaidą. [...] Vienintelis dalykas, kuris kelia nerimą – kodėl dabar?“ – klausė M. Majauskas. Jis perspėjo, kad žiniasklaidos taip lengvai nenusipirksi.

Pasak jo, tai yra saldainis žiniasklaidai, kad ji prieš rinkimus apie valdančiuosius parašytų gražiau, Jis siūlė tokį įstatymą priimti po rinkimų.

Jurgis Razma minėjo, kad galbūt reikėtų atsirinkti, kokią spaudą reikia remti. Jam taip pat įtarimą sukėlė tai, kad projektas teikiamas tada, kai artėja rinkimai. 

Arvydas Anušauskas minėjo, kad ES direktyvoje įrašyta, jog lengvatinis PVM galėtų būti taikomas ne tik periodinei spaudai, bet ir knygoms, vadovėliams. Toks pritaikymas, pasak jo, būtų ryškus naštos mokinių tėvams palengvinimas. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt