Naujienų srautas

Verslas2018.12.10 12:00

V. Šapoka: atlyginimai pedagogams bus didinami iš Klimato kaitos programos lėšų

ELTA 2018.12.10 12:00

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogams atlyginimai nuo kitų metų didinami iš Klimato kaitos specialiosios programos lėšų, po vyriausybės posėdžio pirmadienį sakė finansų ministras Vilius Šapoka.

„Numatyta skirti papildomai lėšų, atsižvelgiant į kolektyvinę sutartį su profsąjungomis ankstinti atlyginimų didinimą ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogams. Ta papildoma suma siekia 6,6 mln. eurų, ankstesniame projekte taip pat buvo numatoma papildomų lėšų šiam tikslui. Ir iš viso atlyginimų didinimui yra skirta per 13 mln. eurų. 

Lėšų šaltinis yra užšaldoma dalis Klimato kaitos programos lėšų. Galimybė tas lėšas naudoti Klimato kaitos programoje bus tik tokiu atveju, jeigu bus renkamas biudžetas, ir tam, kad būtų galima panaudoti, reikės Finansų ministerijos leidimo“, – kalbėjo V. Šapoka.

Ministro teigimu, reikėtų labai aiškiai atskirti biudžeto priėmimą ir pedagogų etatinio modelio tobulinimo projektą tam, kad viešasis sektorius Lietuvoje vystytųsi tvariai.

„Yra sudaryta darbo grupė, į kurią bus įtrauktos ir profsąjungos, ministerijos, savivalda. Tai tikrai nėra vienos dienos darbas, o dėl biudžeto bus balsuojama Seime jau rytoj. Kad išvengtume chaoso, biudžetą būtina priimti“, – pabrėžė V. Šapoka.

ELTA primena, kad vyriausybė pirmadienį posėdyje pritarė, kad būtų atsižvelgta į kai kuriuos Seimo narių pateiktus siūlymus dėl kitų metų biudžeto projekto.

Tarp jų, ministrų kabinetas iš dalies pritarė Seimo narės Aušros Papirtienės siūlymui skirti papildomas lėšas ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojams. Papildomai vyriausybė šiems mokytojams skyrė 6,7 mln. eurų. Kartu su anksčiau skirtomis valstybės biudžeto lėšoms bei vidiniais Švietimo ir mokslo ministerijos resursais iš viso šių mokytojų koeficientų didinimui 2019 metais numatyti 13,4 mln. eurų.

Seimas dėl kitų metų biudžeto priėmimo balsuos antradienį. Pirmas biudžeto projekto svarstymas Seimo plenariniame posėdyje vyko lapkričio 22 d., antras – gruodžio 6 d.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi