Verslas

2018.12.10 11:42

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogams – papildomi 6,7 mln. eurų

LRT.lt 2018.12.10 11:42

Vyriausybė pirmadienio posėdyje iš dalies pritarė Seimo narės Aušros Papirtienės siūlymui skirti papildomas lėšas ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojams. Papildomai vyriausybė šiems mokytojams skyrė 6,7 mln. eurų.

Kartu su anksčiau skirtomis valstybės biudžeto lėšoms bei vidiniais Švietimo ir mokslo ministerijos resursais, iš viso šių mokytojų koeficientų didinimui 2019 metais numatyti 13,4 mln. eurų, teigiama vyriausybės pranešime žiniasklaidai.

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio pedagogų atlyginimų kėlimo programa numatyta Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties nuostatose, siekiant šių mokytojų atlyginimus iki 2020 m. sulyginti su bendrojo ugdymo mokytojų atlyginimu.

Švietimo ir mokslo ministerija skaičiuoja, kad dėl papildomų finansų vidutiniškai vienam mokytojui atlyginimas kils daugiau nei 50 eurų „ant popieriaus“, o kartu su mokesčių reforma – beveik 80 eurų „į rankas“, rašoma vyriausybės pranešime. Konkretaus asmens atlyginimas kils priklausomai nuo jo gaunamų pajamų ir pasirinkimų, susijusių su mokesčių reforma.