Verslas

2018.12.07 14:18

Įspėja: ES turėtų sunerimti dėl „Huawei“

ELTA 2018.12.07 14:18

ES turėtų sunerimti dėl „Huawei“ ir kitų Kinijos technologijų įmonių, nes jos kelia grėsmę Sąjungos bendrovėms ir visos Europos saugumui, „Reuters“ cituoja Europos technologijų komisarą Andrusą Ansipą.

„Turime sunerimti dėl šių bendrovių“, – spaudos konferencijoje Briuselyje sakė estas A. Ansipas, praėjus vos kelioms dienoms po to, kai Kanadoje buvo sulaikyta „Huawei“ finansų direktorė Meng Wanzhou, kaltinama sukčiavimu.

Daugelis Vakarų šalių tiria „Huawei“ ryšius su Kinijos vyriausybe, nerimaudamos dėl galimo Pekino pasinaudojimo įmone šnipinėjimui. Praeitais metais „Huawei“ pajamos siekė 93 mlrd. dolerių. Įmonė yra vienvaldė technologijų lyderė Kinijoje.

A. Ansipo teigimu, jis nerimauja dėl to, kad Kinijos technologijų įmonės yra priverstos bendradarbiauti su Pekino žvalgybos tarnybomis. A. Ansipas tikina, kad Kinijos technologijų įmonės gamina mikroschemas, kurios gali būti naudojamos nutekinant slaptą informaciją.

„Kaip eiliniai, adekvatūs žmonės mes turime būti sunerimę“, – pabrėžė A. Ansipas, pridurdamas, esą jis neturi pakankamai informacijos apie Meng Wanzhou areštą Kanadoje.