Verslas

2018.12.07 08:35

Sieks gerinti Lietuvoje dirbančių ukrainiečių sąlygas

Vizito Ukrainoje metu turėtų būti pasirašyti keli susitarimai, kurie padėtų spręsti nelegalaus darbo Lietuvoje problemą ir užtikrintų į šalį dirbti atvykusių ukrainiečių teises. Taip LRT RADIJUI sako prezidentė Dalia Grybauskaitė. Jos aiškinimu, tokiu būdu į Lietuvą dirbti atvykę ukrainiečiai galėtų būti užtikrinti dėl savo uždarbio ir socialinių garantijų.

D. Grybauskaitės teigimu, situacija, kai dirbti į kitą šalį yra diskriminuojami, primena lietuvių padėtį Švedijoje: „Su tokia situacija susidūriau, kai lankiausi Švedijoje, kai buvo diskriminuojami lietuviai, dirbantys Švedijoje. Pasirodė, kad ir Lietuvoje dirbantys ukrainiečiai taip pat kartais patiria tokią diskriminaciją dėl apmokėjimo, socialinių garantijų ir t. t.“

Šalies vadovės teigimu, per metus pavyko suderėti ir pasiekti tarpvyriausybinį susitarimą dėl įdarbinimo ir bendradarbiavimo migracijos srityje. Kaip tvirtina prezidentė, tai pirmiausia padės spręsti nelegalaus darbo problemą.

„Tai pirmiausia padės kovoti su nelegaliu darbu, t. y. nelegalais, atvykstančiais į abi šalis. Taip pat apmokėjimu, kad nebūtų diskriminacijos, išnaudojimo ir t. t. Kaip tik su manimi [vizito į Ukrainą] vyksta du ministrai: ekonomikos ir užsienio reikalų. Pasirašysime keletą susitarimų. Vienas iš jų toks ir bus – dėl socialinių garantijų ir prieš nelegalus“, – sako D. Grybauskaitė.

Pagal LRT RADIJO laidą „Ryto garsai“ parengė Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė.