Verslas

2018.12.06 20:49

Seimas spręs, ar keliskart sumažinti mokestį už nepavojingų atliekų šalinimą sąvartynuose

BNS 2018.12.06 20:49

Seimas spręs, ar daugiau negu keturis kartus sumažinti mokestį už aplinkos teršimą sąvartynuose šalinamomis nepavojingomis atliekomis.

Seimas ketvirtadienį priėmė svarstyti atitinkamas Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo pataisas, kuriomis siūloma nuo kitų metų už atliekų toną mokesčio tarifą sumažinti iki 5 eurų. 2014 metų lapkritį Seimas buvo priėmęs pataisas, pagal kurias šis mokestis nuo 2019 metų turėjo išaugti iki 21,72 euro. 

Pataisas pristatęs Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas „valstietis“ Kęstutis Mažeika pareiškė, kad pataisos parengtos gavus „didelių nuogąstavimų dėl padidėsiančių mokesčių“.

„Iš savivaldybių ir regioninių atliekų tvarkymo centrų gauta žinių apie planuojamus didinti mokesčius gyventoja už atliekų išvežimą. Gavom, kad jie jau perskaičiuoja mokesčius“, – teigė parlamentaras.   

Sumažintas mokestis galiotų tik 2019 metais. 

2020 metais mokestis būtų didesnis ir siektų 27,51 euro. K. Mažeika prognozuoja, kad iki to laiko Lietuvoje pradės veikti daugiau atliekų degintojų ar perdirbėjų ir į sąvartynus bus vežama mažiau atliekų.

„Per tą laiką atsiras daugiau atliekų perdirbimo galimybių ir bus bent viena atliekų deginimo jėgaine daugiau“, – aiškino K. Mažeika.

Galutinį sprendimą dėl mokesčio mažinimo Seimas priims iki Kalėdų.