Verslas

2018.12.06 19:55

Socialdemokratų noras 9 proc. PVM taikyti pjuvenoms žlugo, „tvarkiečių“ – skinasi kelią

BNS 2018.12.06 19:55

Seimas nesutiko imtis opozicijoje esančių socialdemokratų siūlymo lengvatinį pridėtinės vertės mokestį (PVM) taikyti medienos pjuvenoms ir kitoms smulkintoms biomedžiagoms, kurios naudojamos šildymuisi.

Parlamentarai ketvirtadienį atmetė tokią Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisą.

Tačiau tai dar nereiškia, kad lengvatinis tarifas pjuvenoms nuo kitų metų nebus taikomas, nes Seime prie finišo artėja analogiškas rudenį prie valdančiosios koalicijos prisišliejusių „tvarkiečių“ siūlymas, kurį palaiko valdantieji.

Per antrą kitų metų biudžeto svarstymą Seime ketvirtadienį finansų ministras Vilius Šapoka davė suprasti, kad „tvarkiečių“ siūlymui bus pritarta, nes dėl lengvatos būsiančios biudžeto netektys jau įtrauktos į projektą.

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas šią savaitę pritarė „tvarkiečių“ siūlymui ne 21 proc. o 9 proc. PVM – tokiu pat, koks taikomas centriniam šildymui – apmokestinti malkas ir kai kurias medienos atliekas, naudojamas kaip kurą.

„Tvarkiečiai“ 9 proc. PVM tarifą siūlo nustatyti malkoms, skiedroms, traiškytai medienai, žievei, pjuvenoms, drožlėms ir iš medienos biomasės pagamintiems briketams bei granulėms, kai šios prekės perkamos gyventojų savo poreikiams, nesusijusiems su komercine ar profesine veikla.

Skaičiuojama, kad dėl to biudžetas kitąmet netektų apie 7 mln. eurų pajamų.