Verslas

2018.12.06 16:21

ES įstatymų leidėjai sutarė griežtinti poziciją technologijų įmonių atžvilgiu

ELTA 2018.12.06 16:21

ES įstatymų leidėjai ketvirtadienį sutarė dėl griežtesnės pozicijos technologijų milžinų, kaip „Google“, „Amazon“ ir „Apple“, siekiant susitvarkyti su nesąžiningais verslo metodais, praneša naujienų agentūra „Reuters“.

Europos Parlamento (EP) komitetas balsavo už reikalavimų interneto milžinams sugriežtinimą. Tarp pakeitimų yra griežtesni reikalavimai atskirti pagrindinių ir antrinių įmonių veiklą ir reikalavimas gauti partnerių sutikimą prieš naudojant jų surinktus vartotojų duomenis.

Įstatymų pakeitimais taip pat siekiama suteikti daugiau galių nacionalinėms institucijoms ir sukurti prekybos praktikų juodąjį sąrašą, į kurį būtų įtraukti nesąžiningi verslo metodai.

EP komitetas dabar turi susitarti dėl galutinio įstatymo projekto su Europos Komisija (EK), balandį siūliusia ne tokias griežtas taisykles ir kurios pasiūlymą palaiko ES valstybių narių vyriausybės.

EP komiteto siūlomu įstatymu siekiama užkirsti kelią nesąžiningiems verslo metodams, įgyvendinamiems mobiliųjų programėlių parduotuvių, paieškos variklių, elektroninės prekybos platformų ir viešbučių rezervavimo svetainių, siekiant užtikrinti lygias sąlygas interneto bendrovėms ir tradicinėms įmonėms.

„Mums pavyko reikšmingai patobulinti Komisijos siūlymą. Mūsų siūlymas padės užtikrinti nesąžiningos prekybos draudimą, užkamšyti įstatymų skyles ir apsaugoti sąžiningai veikiančias bendroves. Nesąžiningoms prekybos praktikoms Europoje vietos nėra“, – sakė viena iš siūlymo autorių, Danijos centro-kairės EP narė Christel Schaldemose.

Dabar EP pradės derybas su Europos Komisija ir ES valstybėmis dėl bendros pozicijos.

Europos komercinės televizijos asociacija (ACT) pasveikino Europos Parlamento poziciją. „Manome, kad šis pranešimas yra puiki trišalių derybų pradžia“, – teigė ACT atstovė Johanna Baysee.