Verslas

2018.12.06 08:38

PPO vadovas įspėja dėl ekonominio prekybos karo pavojaus

ELTA 2018.12.06 08:38

Visos šalys pralaimės pasauliniame prekybos kare, savo kalboje įspėjo Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) vadovas Robertas Azevedas.

Po JAV prezidento Donaldo Trumpo puolimo PPO vadovas pripažino, kad reikia reformų, bet atmetė kritiką, kad prekyba yra pagrindinė darbo vietų praradimo priežastis.

R. Azevedas palankiai įvertino G20 savaitgalį Buenos Airėse pasiektą įsipareigojimą reformuoti PPO, kad ji galėtų geriau valdyti šiuolaikinę prekybos sistemą, sakydamas, kad „sistema gali būti geresnė“.

Tačiau kai D. Trumpo administracija agresyviai įvedė baudžiamuosius tarifus prekybos partnerėms, ypač – Kinijai, siekdama sumažinti JAV prekybos deficitą, R. Azevedas sakė, kad prekyba neturtėtų tapti „nulinės sumos žaidimu“.

„Taip nėra. Kiekvienas gali turėti naudos“, – akcentavo jis.

PPO vadovas pasveikino Jungtinių Valstijų ir Kinijos Buenos Airėse pasiektas prekybos karo paliaubas ir įsipareigojimą susitarti dėl konflikto sprendimo tarp dviejų didžiausių pasaulio ekonomikų.

Prekybos karo plėtojimas pakenktų pasaulio ekonomikos atsigavimui, sakė jis.

„Visos šalys, be išimčių, nukentės pasaulinio prekybos karo metu“, – kalbėjo R. Azevedas. 

Tokį įspėjimą yra išsakęs ir Tarptautinis valiutos fondas (TVF).

R. Azevedas pripažino didėjantį nerimą dėl besikeičiančios ekonomikos, bet pabrėžė, kad dauguma darbo vietų prarandama dėl technologinių pokyčių, o ne dėl prekybos.

Prekyba yra „augimo, produktyvumo, inovacijų ir darbo vietų kūrimo variklis“, – pridūrė jis.