Verslas

2015.09.08 13:45

Palangos prekybininkai jau ruošiasi rudeniui – nuolaidos iki 70 proc.

Paskutinį vasaros mėnesį Palangoje žmonių netrūksta, tačiau šiame kurortiniame mieste dirbantys prekybininkai prognozuoja, kad tai – laikina. Po darbingos vasaros jie pamažu rengiasi sezono uždarymui. Daugelyje prekybinių vietų matyti užrašai skelbiantys apie išpardavimus ir dideles nuolaidas.

Paskutinį vasaros mėnesį Palangoje žmonių netrūksta, tačiau šiame kurortiniame mieste dirbantys prekybininkai prognozuoja, kad tai – laikina. Po darbingos vasaros jie pamažu rengiasi sezono uždarymui. Daugelyje prekybinių vietų matyti užrašai skelbiantys apie išpardavimus ir dideles nuolaidas.

Pardavėjai pasakojo, kad išpardavimais susigundę poilsiautojai prekes perka labiau nei vasaros pradžioje. Kai kurie pardavėjai juokavo, kad čia apsipirkti pigiau nei Gariūnuose.

Geriausi pirkėjai – lietuviai

Įvairiais suvenyrais, skėčiais, laikrodžiais ir kitais daiktais šalia Palangos turgaus prekiaujanti Rūta patikino, kad jau ruošiasi vasaros pabaigai. Prieš savaitę ji uždėjo skelbimus, jog jos parduodamoms prekėms taikomos nuolaidos nuo 50 iki 70 procentų. Pavyzdžiui, laikrodį šiuo metu galima nusipirkti už 14 litų, skėčiai kainuoja po 22 litus, papuošalai nuo 8 iki 20 litų.

„Padarėme tokias akcijas, nes tiesiog norime išsiparduoti. Žmonių yra, kai geresni orai, bet tai lauko prekyba ir tiek. Vasara buvo pelninga, bet praėjusiais metais buvo geriau. Tiesiog nebeatvažiuoja tiek žmonių, kiek būdavo anksčiau. Pernai metais geriau pirko rusai, šiemet lietuviai“, – pasakojo antrus metus pardavėja Palangoje dirbanti Rūta ir prasitarė, kad uždaryti prekystalį žada paskutinę rugpjūčio savaitę.

Akiniai – dešimčia litų pigiau

Sezono pradžioje po 30 litų, dabar po 20 litų akinius pardavinėjanti šviesiaplaukė mergina nenorėjusi pasakyti savo vardo pasakojo, kad nuolaidas taikyti liepė savininkas.

„Savininkai norėjo atkreipti žmonių dėmesį, kad mažiau prekių liktų rudeniui. Vis tiek vasaros gale niekas čia nieko nebepardavinės, žmonių nebebus. Žmonės labai domisi nuolaidomis“, – pasakojo pardavėja.

Ji prasitarė, kad kartais per dieną jai pavykdavo parduoti ir 60 vienetų akinių. Pirma vasara praleista Palangoje besidžiaugianti mergina pasakojo, kad darbą baigs paskutinėmis rugpjūčio mėnesio dienomis.

Žmonės ieško nuolaidų

Už pusę kainos drabužius iš Vokietijos pardavinėjanti Irena (vardas pakeistas – DELFI) pasakojo, kad tokias nuolaidas taiko todėl, kad nemato prasmės prekes laikyti kitam sezonui. Parduotuvė, kurioje ji dirba, veikia tik vasarą, tad nuolaidos ir taikomos tam, kad prekių iki rudens nebeliktų.

„Užsidarysime gal kokią rugsėjo 15. Jei nėra akcijų, žmonės jų prašo, jei yra, nori, kad kainą sumažintumėme dar labiau. Lietuviai, užsieniečiai, rusai užeina. Visi nori prekę gauti kuo pigiau, taikomės prie pirkėjų“, – patikino Irena.

Moteris prasitarė, kad realu, jog prekės pigs ir dar labiau.

Gintarų prekeiviai nuolaidų nežada

Gintarais prekiaujanti Rūta Freitakienė patikino, kad priežasčių prekes vasaros pabaigoje išparduoti pigiau nemato. Anot jos, gintaras niekada nepasens, todėl nuolaidų netaiko, tačiau žmonių paprašyta kainas visada sumažina.

„Gintaro žaliava brangi, tad nematau prasmės mažinti kainas. Šiemet ir taip perka pigesnes prekes. Brangios prekės retesnės. Geriausiai perka lietuviai, jie veža gintarinius papuošalus kaip suvenyrus. Perka prekes iki 25 ar 40 litų po 5–6 vienetus. Vasara normali buvo kaip ir kitos“, – patikino pardavėja.

Ji prasitarė, kad prekiauti Palangoje žada iki spalio pirmos dienos, tačiau girdėjo, kad kiti gintarų prekeiviai liks ir iki spalio 15.

„Būna ir žmonių dar, ir ekskursijos atvažiuoja. Kai niekur žiemą nedirbu, tai galima ir ilgiau pabūti, kažkiek vis tiek parduosiu“, – šyptelėjo R. Freitakienė.