Verslas

2018.11.30 18:17

ES patvirtino 500 mln. eurų makrofinansinės paramos Ukrainai išmoką

BNS2018.11.30 18:17

Europos Komisija penktadienį patvirtino Ukrainai skirtos makrofinansinės paramos (MFP) dalies, sudarančios 500 mln. EUR, išmokėjimą. Išmokėjus šią sumą, nuo 2014 m. bendra ES Ukrainai suteiktos makrofinansinės paramos suma sieks 3,3 mlrd. EUR – tai didžiausias tokios paramos dydis, skiriamas bet kuriai ES nepriklausančiai šaliai.

Komisijos pirmininko pavaduotojas, atsakingas už eurą ir socialinį dialogą, taip pat už finansinį stabilumą, finansines paslaugas ir kapitalo rinkų sąjungą, Valdis Dombrovskis pabrėžė, kad Europos Sąjunga teikia nuolatinę politinę ir finansinę paramą Ukrainai.

„Šiandienos Europos Komisijos sprendimas dėl lėšų išmokėjimo priimamas itin svarbiu momentu, kai Ukraina ir jos žmonės patiria naują Rusijos agresiją, todėl jiems svarbu jausti tarptautinių partnerių solidarumą. Toks agresyvus elgesys šiandien Europoje nepriimtinas“, – sakė V. Dombrovskis

Pagal naują MFP programą, kurią Europos Parlamentas ir Taryba patvirtino 2018 m. liepos mėn., Ukrainai gali būti skirta iki 1 mlrd. EUR. Programa padeda Ukrainai patenkinti jos finansavimo poreikius ir remia plataus masto struktūrinių reformų darbotvarkės įgyvendinimą. Makrofinansinė parama teikiama ilgalaikių lengvatinių paskolų forma su sąlyga, kad bus įgyvendintos konkrečios politikos priemonės, dėl kurių susitarta susitarimo memorandume.           

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.