Verslas

2018.11.30 16:05

J.-C. Junckeris: nekariaujame su Italija

ELTA2018.11.30 16:05

Europos Komisijos (EK) pirmininkas Jeanas-Claude`as Junckeris penktadienį patikino, kad EK ir Italijos derybose dėl šalies 2019 m. biudžeto matyti pažanga, informuoja „Reuters“.

Praėjusią savaitę Komisija pareiškė, kad Italijos deficitinis 2019 m. biudžeto projektas nesumažins didžiulės Italijos valstybės skolos, todėl jis pažeidžia ES fiskalinės drausmės taisykles.

Tai leido ES institucijoms pradėti baudžiamąją procedūrą, pagal kurią Italijai gali būti skirtos baudos. Tačiau per pastarąsias kelias dienas Romos atstovai užsiminė apie galimus biudžeto projekto koregavimus.

„Nekariaujame su Italija“, – spaudos konferencijoje G20 viršūnių susitikime Argentinos sostinėje Buenos Airėse žurnalistams sakė J.-C. Junckeris.

„Derybų atmosfera yra gera. Darome pažangą“, – tikino jis, pridurdamas, kad vėliau penktadienį ar šeštadienį susitiks su Italijos premjeru Giuseppe Conte.

„Noriu, kad Italija liktų Italija. Ši šalis visada įkvėpdavo Europą, o ne atsukdavo jai nugarą“, – teigė J.-C. Junckeris, ragindamas nedramatizuoti Europos Komisijos nesutarimų su Roma dėl šalies biudžeto.