Naujienų srautas

Verslas2018.11.30 14:59

IKEA planuoja iki 2030 metų 80 proc. sumažinti šiltnamio dujų išmetimą

ELTA 2018.11.30 14:59

Didžiausia pasaulyje baldų gamybos ir pardavimo įmonė IKEA penktadienį pažadėjo iki 2030 metų sumažinti šiltnamio dujų išmetimą, informuoja „Reuters“.

Pagal planą, CO2 išmetimą sumažins pačios IKEA gamyklos ir dauguma tiekėjų, pranešė pagrindinė IKEA įmonė „Inter IKEA“.

Pranešimas pasirodė likus kelioms dienoms iki Katovicų susitikimo Lenkijoje, kur vyks reikšmingiausias Jungtinių Tautų (JT) susitikimas dėl klimato kaitos nuo 2015 m. Paryžiaus viršūnių susitikimo, kuriame 195 šalys pažadėjo veikti sustabdant visuotinį atšilimą ties 2 laipsnių Celsijaus riba.

„Tikiuosi, kad visi pasaulio lyderiai ryžtingai išdėstys tikslus ir įsipareigos sulėtinti visuotinį atšilimą. Aš kalbu apie vyriausybes, verslą ir kitus pasaulio žaidėjus“, – „Reuters“ tikino „Inter IKEA“ generalinis direktorius Torbjornas Loofas.

Ketvirtadienį JT perspėjo, kad vidutinė pasaulio temperatūra XXI a. gali kilti net 3-5 laipsniais Celsijaus.

2016 m. duomenimis, IKEA gamyklų ir tiekėjų į atmosferą išmestos CO2 dujos sudarė 3,4 mln. tonų. IKEA pati gamina tik 10 proc. baldų, visi likę baldai yra pagaminami tiekėjų.

Gamybos efektyvinimas ir atsinaujinančios energijos šaltinių naudojimas bus esminiai faktoriai, padėsiantys sumažinti CO2 išmetimą 80 proc., tikino T. Loofas ir IKEA aplinkosaugos direktorė Lena Pripp-Kovac.

Kiti faktoriai, kaip lengvesnių medžiagų naudojimas ir naujos kartos klijai, padės sumažinti CO2 dujų išmetimą maždaug 6 proc.

Per 400 įmonių, tarp jų milžinai „H&M“, „Coca-Cola“ ir „Sony“, jau pasirašė JT iniciatyvą sustabdyti visuotinį atšilimą ties 2 laipsnių Celsijaus riba.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi