Verslas

2018.11.28 15:07

Vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos siūlymams dėl sąžiningos prekybos užtikrinimo

LRT.lt2018.11.28 15:07

Šiandien Vyriausybės posėdyje pritarta Teisingumo ministerijos parengtoms Vartotojų teisių apsaugos įstatymo pataisoms, kurias priėmus Seime bus užtikrinta veiksmingesnė vartotojų interesų apsauga.

„Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai bus suteikti nauji įgaliojimai užtikrinant skaidresnę verslo aplinką,“ – sako Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Naujosios pataisos Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai leis atlikti prekių ir paslaugų kontrolinius pirkimus, kai bus pasitelkiami slapti pirkėjai.

Tai leis efektyviau vykdyti šios tarnybos funkcijas vykdant reklamos priežiūrą, nesąžiningos komercinės veiklos kontrolę, vartotojų apsaugos interneto prekybos srityje priežiūrą, taip pat ir nesaugių produktų pašalinimo iš rinkos priežiūrą.

Kaip teigiama pranešime žiniasklaidai, priėmus įstatymo pataisas, bus galima inicijuoti pardavėjų ir paslaugų teikėjų interneto svetainių, kuriose šiurkščiai pažeidžiami vartotojų apsaugos reikalavimai, blokavimą.

Vis dažniau pasitaiko atvejų, kai interneto svetainėse sistemingai pažeidžiamos vartotojų teisės, dažnai tokias svetaines valdo subjektai, kurie įsteigti ne ES valstybėse narėse, tačiau jų vykdoma veikla būna nukreipta į Lietuvos vartotojus.

 Atkreiptinas dėmesys, kad elektroninių parduotuvių svetainės galės būti blokuojamos tik gavus teismo leidimą.

Įstatymo projekte numatytas ir baudų už vartotojų apsaugos reikalavimų pažeidimus pardavėjams, paslaugų teikėjams padidinimas iki 500–5000 eurų (vietoje šiuo metu nustatytų 144–1448 eurų).

Taip siekiama užtikrinti, kad sankcijos už vartotojų apsaugos reikalavimų pažeidimus būtų proporcingos, veiksmingos ir atgrasančios.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.