Verslas

2018.11.27 10:14

Prezidentės patarėjas: „vaučeriai“ yra sovietmečio reliktas

ELTA2018.11.27 10:14

Nuo kitų metų liepos įsigaliosianti vaučerių sistema, suteiksianti galimybę ikimokyklinio amžiaus vaikus auginančioms šeimoms pigiau įsigyti maisto produktų, nepadės sumažinti maisto kainų. Tai daugiau smulkiojo verslo ir tam tikrų socialinių grupių rėmimas, „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ sakė prezidentės patarėjas vidaus politikai Mindaugas Lingė.

„Ši vaučerių sistema, kuri dar nepateikta konkrečiu projektu, jau dabar kelia daugiausiai prieštaringų vertinimų. Nors ir įvilktas į modernų rūbą, tai yra sovietmečio reliktas. Tai savotiškas sovietmečio renesansas tiems, kas pasiilgę įvairių nuolaidų kuponų ir talonų“, – sakė M. Lingė.

Prezidentės patarėjo teigimu, reikėtų vertinti ne vaučerių sistemą atskirai, bet visą vyriausybės siūlomą kompleksą priemonių, kurios gerina konkurencinę aplinką. 

ELTA primena, kad vyriausybė praėjusį trečiadienį pasitarime pritarė vadinamajam kainų mažinimo planui, kurio viena iš priemonių – įvesti elektroninius maisto kuponus (dar žinomus kaip vaučerius), kuriais būtų leista naudotis šeimoms, turinčioms ikimokyklinio amžiaus vaikų, o teisę parduoti turėtų verslininkai, dalyvaujantys trumpojoje maisto tiekimo grandinėje. 

Vadinamųjų e. vaučerių pagalba minėti pirkėjai gautų 20 proc. nuolaidą nuo vaučerio vertės ūkininkų produkcijai smulkiose prekybos vietose. 

Taip pat pritarta siūlymui internetiniame puslapyje skelbti 20 maisto produktų kainas, kur būtų galima matyti ūkininko, perdirbėjo ir prekybininko kainos dalį.

Prezidento posto siekiantis ekonomistas Gitanas Nausėda taip pat skeptiškai įvertino premjero ginamą „vaučerių projektą“. Pasak jo, šis vyriausybės sumanymas tiesiog pažeidžia vieną iš ES įtvirtintų laisvių – laisvą prekių judėjimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.