Verslas

2018.11.28 00:04

D. Trumpas įspėja, kad „Brexito“ susitarimas gali trukdyti JAV ir JK prekybai

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį įspėjo, kad susitarimas dėl Didžiosios Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos ateityje gali kliudyti prekybai tarp Amerikos ir Jungtinės Karalystės. 

„Panašu, jog tai puikus susitarimas Europos Sąjungai“, – sakė D. Trumpas Baltuosiuose rūmuose, o tada pridūrė: „Turėtume rimtai įvertinti, ar jis neužkirs kelio Jungtinei Karalystei vykdyti prekybą.“   

„Žinote, pažiūrėjus į dabartinį susitarimą, panašu, kad jie negalėtų su mumis prekiauti, o tai nebūtų gerai“, – kalbėjo prezidentas. 

„Nemanau, kad jie to norėtų. Tai būtų didžiulis minusas susitarimui“, – pridūrė jis.  

D. Trumpas išreiškė viltį, kad Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May „galės dėl to kažką padaryti“. 

Premjerė sekmadienį baigė 17 mėnesių trukusias sudėtingas derybas su Briuseliu ir pasirašė „Brexit“ susitarimą su kitų 27 ES valstybių lyderiais.

Tačiau dabar jos laukia nelengva užduotis užsitikrinti parlamento pritarimą šiam dokumentui. 

Th. May atkirto D. Trumpui, kad Jungtinė Karalystė galės vykdyti nepriklausomą prekybos politiką su visomis pasaulio šalimis, taip pat ir JAV.

„Pažvelgus į politinę deklaraciją dėl ateities santykių su Europos Sąjunga aiškiai matosi, kad mūsų prekybos politika bus nepriklausoma. Galėsime pasirašyti  prekybos sutartis, dėl jų derėtis su visomis pasaulio šalimis. O dėl Jungtinių Valstijų, tai jau su jomis kalbėjomės, kokią prekybos sutartį galime pasirašyti ateityje, sudarėme darbo grupę, kuri puikiai dirba, buvo susitikusi kelis kartus, tęsia derybas“, – kalbėjo Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė.