Verslas

2018.11.23 14:22

„Linava“ generalinį sekretorių keičia su policija

Penktadienį asociacijos „Linava“ patalpose lankėsi policija. Ją išsikvietė generalinis sekretorius Mečislovas Atroškevičius, kuris nesutinka su „Linavos“ prezidiumo sprendimu atiduoti jo postą Genadijui Riabčukui.

„Vyksta reiderinis „Linavos“ užgrobimas. Yra ir advokatai, ir antstoliai, mes policiją iškvietėme. Iš manęs buvo pareikalauta, kad aš apleisčiau patalpas, atiduočiau visus antspaudus ir pinigus“, – 15min dėstė „Linavos“ generalinis sekretorius, Mečislovas Atroškevičius. Jo teigimu, patalpas pareikalavo apleisti „Linavos“ prezidentas Erlandas Mikėnas.

„Jam yra interpeliacija. Yra destrukciniai veiksmai. Jis gali būti atstatydintas artimiausiame kongrese, tai eina va bank šiandien. Jis sudėliojo naują daugumą, jie neva posėdį buvo „pravedę“ ir ten yra nutarimai dėl mano atstatydinimo ir dėl kitų dalykų“, – dėstė jis. Paklaustas, kodėl „Linavos“ prezidiumas nori atstatydinti jį, M. Atroškevičius dėstė: „Jiems šiandien reikalingas generalinio sekretoriaus postas, kad jie galėtų prieš tą kongresą savo reikalus patvarkyt ir 12 dieną kongresas įvyktų taip, kaip jiems reikia.“

Jo teigimu, konfliktas yra susijęs su draudimo įmonės kūrimu. „Konkurencija šioje rinkoje tokia stipri, kad siekiant tikslo pasitelktos visos įmanomos priemonės – menkinama „Linavos“ reputacija, bandoma paralyžiuoti asociacijos sekretoriato darbą, bet kokia kaina stabdomos draudimo bendrovės procedūros“, – išsamiau aiškinama „Linavos“ puslapyje.

M. Atroškevičius pridūrė: „Buvo iš išorės užpuolimai, o dabar galvojame, kad per mūsų prezidentą kažkaip finansuota ir jis dabar griauna iš vidaus. Kaip visada, yra penkta kolona.“ Tuo metu E. Mikėnas 15min piešė kiek kitokį konflikto vaizdą. Jo teigimu, M. Atroškevičius generalinio sekretoriaus pareigas eiti nustojo lapkričio 21 dieną, o į jo vietą buvo paskirtas kitas asmuo.

„Lapkričio 20 dieną buvo priimtas teisme sprendimas, kuriame labai aiškiai buvo išaiškinta, kad vienas neteisėtai suspenduotas prezidiumo narys Mindaugas Račkauskas tebėra prezidiumo nariu. Ir, pasikeitus sąstatui, buvo priimtas sprendimas panaikinti visus nutarimus, tame tarpe nutarimą paskirti generalinį sekretorių, kadangi paskirtas neteisėtai, tai yra, nesant kvorumo. Panaikintas nutarimas ir šiandien mes atvykome į asociaciją, registruojame dokumentus ir važiuojame į Registrų centrą registruoti naują sąstatą.“

Dabar generaliniu sekretoriumi paskirtas Genadijus Riabčukas.