Naujienų srautas

Verslas2015.02.12 21:36

A. Kubilius: SGD terminalas nėra regioninis

ELTA 2015.02.12 21:36

Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalą Lietuva statys pirmiausia savo reikmėms, tačiau prireikus dalis dujų galėtų būtų tiekiama ir Estijai bei Latvijai.

Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalą Lietuva statys pirmiausia savo reikmėms, tačiau prireikus dalis dujų galėtų būtų tiekiama ir Estijai bei Latvijai. Taip teigia Premjeras Andrius Kubilius.

„Mes nepretenduojame į regioninio terminalo statusą, tačiau esant poreikiui iš tikrųjų toks terminalas galėtų padėti aprūpinti alternatyviais dujų tiekimais ir mūsų kaimynines šalis. Tam yra įvairių technologinių galimybių. Pats laivas gali plaukti į kitus uostus, tam nėra jokių kliūčių. Reikia tik, kad kituose uostuose, Latvijoje ar Estijoje, būtų prieplauka, kur jis galėtų švartuotis“, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė Premjeras.

Anot Vyriausybės vadovo, tokia galimybė ne kartą buvo aptarta su Latvijos ir Estijos ministrais pirmininkais.

„Kita vertus, jeigu su Europos Sąjungos finansine parama būtų investuota į mūsų tarpusavio dujų tinklų sutvarkymą, tai yra, į tų vamzdynų, kurie jungia Lietuvos ir Latvijos dujų sistemas, Latvijos ir Estijos dujų sistemas, jeigu būtų į tai investuota, tai būtų galima dujas iš Klaipėdos pumpuoti į Latvijoje esančias Inčiukalnio saugyklas. Tai būtų naudinga Lietuvai, Latvijai ir visam Baltijos regionui“, – dar vieną galimybę, kaip kitos Baltijos šalys iš Lietuvos galėtų gauti dujų, išsakė A. Kubilius.

Pasak Vyriausybės vadovo, šiuo metu jau intensyviai vyksta derybos dėl naujos 2014–2020 m. ES finansinės perspektyvos, ir Lietuva jose kelia ir dujų tinklų sutvarkymo finansavimo klausimą. Visgi, pažymėjo Premjeras, artimiausiu metu derybos tikrai nesibaigs.

„Vienas iš labai svarbių mums Europos Komisijos pasiūlymų - vadinamasis Europos jungčių instrumentas, finansinis instrumentas, kuris kaip tik 2014–2020 m. Europos finansinėje perspektyvoje leistų tinkamai finansuoti jungiamąsias infrastruktūras, ar tai būtų vamzdynai, ar elektros tinklai, ar geležinkeliai. Aš manau, kad toks instrumentas tikrai padėtų spręsti ir šį konkretų klausimą dėl dujų jungčių stiprinimo Baltijos regione“, – kalbėjo A. Kubilius.

Gegužės 17 d. Seimas po pateikimo pritarė SGD terminalo įstatymo projektui, primena ELTA. Toliau įstatymo projektą numatoma svarstyti birželio 7 d.

Planuojama, kad SGD terminalas turi būti įrengtas ir pradėtas naudoti iki 2014 m. gruodžio.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi