Verslas

2018.11.22 16:26

Iš Vilniaus oro uosto neleista išskristi „Small Planet Airlines“ lėktuvui

15min.lt2018.11.22 16:26

Lietuvos oro uostai kreipėsi į Civilinės aviacijos administraciją (CAA) su prašymu sulaikyti „Small Planet Airlines“ lėktuvus dėl susidariusių skolų. Vienas prašymas buvo patenkintas – vienas orlaivis yra sulaikytas, tačiau CAA ramina, kad klientai dėl to nepatogumų neturėtų pajusti.

„Bendrovės skola siekia 726 tūkstančius eurų, todėl kreipėmės į Civilinės aviacijos administraciją imtis teisėtų priemonių – sulaikyti kompanijos lėktuvus, kol nebus padengta skola valstybei“, – 15min teigė Lietuvos oro uostų komunikacijos skyriaus vadovas Marius Zelenius.

Sulaikytas neskraidantis lėktuvas

Civilinės aviacijos administracijos direktorius Joris Gintvilas 15min informavo, kad šią savaitę buvo sulaikytas vienas orlaivis. „Vienas prašymas buvo patenkintas – nuo lapkričio 20 d. 17.45 val. vienas iš SPA lėktuvų yra sulaikytas oro uoste“, – teigė J. Gintvilas.

Jis nevykdo operacinės veiklos, šiuo metu neskraido, tad keleiviai to nepajus, patikino jis.

Prašymų buvo gauta ir dėl daugiau lėktuvų sulaikymo, tačiau CAA kol kas jų neketina patenkinti. „Situaciją vertiname realiai – vertiname skolos dydį, atsižvelgiam į tai, kad kai kuriais lėktuvais kasdien yra vežami keleiviai. Sprendimą priėmėme laikydamiesi proporcingumo principo – tai yra, sulaikėm orlaivį, kuris nepadarytų didelės žalos susisiekimui, ir nenukentėtų keleiviai. Už tą orlaivį ir yra susiformavusios skolos – būtent už jį nesumokėta“, – aiškino J.Gintvilas.

CAA direktoriaus teigimu, jeigu Lietuvos oro uostas tikslins savo prašymus, tuomet bus jie svarstomi iš naujo. „Tikrai jokių skubotų sprendimų nepriiminėsime. Manome, kad pritaikyta priemonė – sulaikytas vienas orlaivis – yra proporcinga ir efektyvi“, – teigė J.Gintvilas.

Jis pridūrė, kad CAA žiniomis, rizikų dėl sugadintų keleivių atostogų jis neįžvelgia – net jeigu ir iškiltų problemų su SPA, kelionių organizatoriai turi parengę alternatyvas, ir poilsiautojus nuskraidintų į tikslą kitų avialinijų orlaiviais.

Su sunkumais atsiskaityti susidurianti „Small Planet Airlines“ skraidina „Tez Tour“ ir „Novaturo“ klientus užsakomaisiais skrydžiais.

E. Genio/LRT nuotr.

SPA: atsiskaitoma už einamąsias paslaugas

„Small Planet Airlines“ rinkodaros vadovas Simonas Bartkus komentare 15min taip pat pabrėžia, kad sulaikytas orlaivis nėra reikalingas šiuo metu suplanuotam skrydžių tvarkaraščiui vykdyti. Jis yra vienas iš 8 bendrovės turimų orlaivių, ir šiuo metu yra parkuojamas Vilniaus oro uoste.

„Bendrovė vertina, jog orlaivio sulaikymas yra perteklinė priemonė ir tikisi, jog jis bus nedelsiant panaikintas, nors tai ir netrikdo suplanuotų bendrovės skrydžių“, – teigė S. Bartkus.

„Small Planet Airlines“ UAB spalio 23 dieną viešai pranešė apie pradėtą restruktūrizavimo procesą. Bendrovė yra pateikusi kreipimąsi teismui, kurį teismas yra priėmęs, tačiau sprendimas dėl restruktūrizavimo bylos iškėlimo dar nėra priimtas, aiškino S. Bartkus.

„Nuo tada, kai „Small Planet Airlines“ pranešė apie pradėtą restruktūrizacijos procesą, aviakompanija atsiskaito su Vilniaus oro uostu iš anksto už einamąsias ir būsimai suteiktas paslaugas“, – teigė bendrovės atstovas.

S. Bartkus aiškino, kad bendrovė tariasi su Vilniaus oro uostu dėl atsiskaitymo už anksčiau suteiktas paslaugas, ir yra pateikusi pasiūlymą VĮ „Lietuvos oro uostai“ dėl atsiskaitymo. „Small Planet Airlines“ tikisi šį susitarimą pasiekti su oro uostu šiandien.

S. Bartkus patikino, kad visi „Small Planet Airlines“ skrydžiai yra vykdomi pagal numatytą tvarkaraštį.

Anksčiau jau rašyta, kad Vokietijoje ir Lenkijos aviacijos bendrovė yra restruktūrizuojama, atleidžiami darbuotojai. Dalį darbuotojų „Small Planet Airlines“ atleido ir Lietuvoje.